piątek, 3 sierpnia 2018

"Wampirina" Wydawnictwo Egmont- nowości lipcowe 2018

W dobie dzisiejszego dostępu do bajek dzieci mają ogromny wybór.  Każdy znajdzie coś dla siebie - a nie tak jak pamiętam dawniej czekaliśmy z rodzeństwem w niedziele na Gumisiów czy na Wieczorynkę - jedyną bajkę w ciągu dnia. Dziś wszystko zmienia się ale czy na pewno idzie w dobrym kierunku? Na to pytanie każdy sam sobie odpowie .
Dziewczynki od jakiegoś czasu śledzą bajkę "Wampirina" 
dziś mam dla Was nowości lipcowe  Wydawnictwa Egmont 

Vampirina Hauntley dopiero co przeprowadziła się z rodzicami do Pensylwanii. Nie jest ona zwykłą dziewczynką – jest prawdziwą wampirzycą! Dzięki temu jest niesłychanie szybka, przepada za czernią, a do tego ma pewną nietypową przypadłość: kiedy coś ją zdenerwuje, dostaje ataku nietopki. Staje się wtedy na zmianę – w mgnieniu oka! – wampirzycą i nietoperzem!  Razem z nią spędź wspaniałą przygodę w nowym miejscu, a potem rozwiązuj zadania z nią i jej przyjaciółmi! 
Pierwszy dzień w szkole nigdy nie jest łatwy. Mała vampirina Ina po przeprowadzce z Transylwanii do Pensylwanii musi nauczyć się, że w szkole dla ludzi trzeba zachowywać się trochę inaczej. Boi się, że nie znajdzie przyjaciół, bo jest inna niż pozostałe dzieci. 

 W tek książeczce czytamy opowiadanie o pierwszym dniu Iny w szkole, a następnie rozwiązujemy zadania. 
Zobaczcie jak dziewczynki bawiły się z książeczkami:) 
Zbiór trzech opowiadań inspirowanych serialem Vampirina: „Podwójna rezerwacja”- Śmieszne opowiadanie o tym jak pod jednym dachem a mianowicie Strasznym Pensjonatem Ina i jej mama ugościły sąsiadów Edne, Pole i Edgara oraz pierwszych potwornych gości jakimi były siostry wampirzyce Narcyzę i Cosminę.
Dało się tak zrobić? to dowiecie się czytając pierwsze opowiadanie:)
 „Przyjęcie niespodzianka”- Tutaj dowiecie się jakie zwyczaje panowały w Transylwanii z okazji przyjęcia niespodzianki  i czy koleżanką Iny spodoba się taka zabawa.
„Walentynki" - to ostatnie opowiadanie o ghulentynkach i walentynkach - chcecie poznać różnice miedzy nimi? zapraszamy do przeczytania książki:)

 

https://egmont.pl/

10 komentarzy: