poniedziałek, 27 sierpnia 2018

"Tęcza"- Granna

„Gra w kolory. Tęcza” firmy Granna, to świetna propozycja na pierwsze „planszowe”zabawy – dla malutkich i nieco większych graczy. To wspaniała forma wspólnego spędzenia czasu oraz niezwykle ważny etap w życiu małego przedszkolaka – dzięki grom dziecko wkracza w świat kierujący się swoimi regułami, zdobywa nowe umiejętności i wiedzę. Gra składa się z 
 - tęczowej planszy – składana na „cztery”, trwała, wykonana z grubej tektury, powleczona dwustronnie kolorowym matowym papierem. 
- kolorowej kostki do gry - tradycyjna sześcienna kostka, zamiast oczek posiada duże kolorowe kropki. Każdy z boków kostki to inny kolor. 
 - 36 kartonowych żetonów po 6 w każdym kolorze. Na żetonach z jednej strony, na awersie znajdują się fotografie przedmiotów codziennego użytku, zwierząt, owoców etc. w różnych odcieniach. Żetony są bardzo grube i trwałe. Na rewersie znajduje się logo producenta. Powierzchnia jest laminowana co ułatwia usuwanie drobnych zabrudzeń.
- instrukcji 
Całość znajduje się w estetycznym i trwałym tekturowym pudełku.


 Jak sama nazwa wskazuje podczas zabawy dziecko poznaje kolory, jednak gra nie ogranicza się do kolorów jako takich, starannie przygotowane fotografie na żetonach oraz barwy planszy doskonale oddają różnorodność odcieni każdego z sześciu kolorów tęczy.

Teraz troszkę opisze warianty gry, a jest ich aż 3.

1) Układanka - dla najmłodszych.
 Paulinka, nasza 3 latka poradziła sobie z nią znakomicie.
Rozkładamy planszę i żetony wokoło niej. Dziecko ma za zadanie zakryć całe koło barw na planszy kółeczkami. Na każdym polu planszy powinno znaleźć się po 6 kółeczek z obrazkami w tym samym kolorze co pole.

 Polecam aby podczas zabawy dziecko mówiło głośno co kładzie na dana planszę i jakiego to jest koloru, tym samym będzie sobie utrwalało kolory i nazwy rzeczy. Dopiero gdy dobrze pozna wszystkie obrazki należy grać dalej.
2) Grzeczne obrazki
Gracze układają kółeczka z ilustracjami na tęczowej planszy obrazkami do dołu. Kto zapamięta, gdzie leży żółta kaczka, a gdzie zielone wiaderko? Tylko ten, kto świetnie zna kolory i kto ma najlepszą pamięć i zdolność koncentracji. Obrazki są grzeczne więc trzymają się swoich kolorów : niebieskie kalosze spadają na niebieskie pole, żółty słonecznik na żółte itp.
Jeśli gracz dobrze zapamięta jaki w danej chwili przedmiot leży na danym polu to zabiera żeton, a na jego puste miejsce kładzie rysunkiem do dołu inny obrazek w tym samym kolorze. Gra do momentu, w którym nie odgadnie co przedstawia kolejny obrazek.


  Jeśli zabraknie kółeczek w określonym kolorze, a ktoś wyrzuci kostką ten właśnie kolor - to niestety traci kolejkę i gra następna osoba.Wygrywa ten gracz który uzbiera jak najwięcej tęczowych kółeczek - u nas była to Natalka:) 


 Gra wymaga dużego skupienia - trzeba dobrze patrzeć co i gdzie kładą przeciwnicy i zapamiętywać.3) Przekorne kółeczka

Ten wariant jest podobny do poprzedniego. Tyle tylko, że kółeczka zbuntowały się i spadają na plansze tam, gdzie chcą nie zważając na barwy pól. Zaczyna ten na kogo wypadnie wyliczanka i to on kładzie żetony gdzie chce np. zielone jabłuszko na czerwonym polu, czerwoną paprykę na fioletowym itp.
 Ten wariant jest najtrudniejszy - czy teraz uda Wam się zapamiętać gdzie leży jaki rysunek?. My spróbowaliśmy grę z mniejsza ilością żetonów - kładliśmy po 3 obrazki na każde tęczowe pole. 

Wiele emocji, dużo skupienia, uśmiechu i dobrej zabawy oraz doskonały trening umysłu - to z pewnością będzie Wam towarzyszyło podczas tej gry :) 

Polecamy 👌👍

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-10 lat

Znajdziecie ją 👉 Tutaj

http://www.granna.pl/

http://projektgrajmy.blogspot.com/10 komentarzy:

 1. Jak byłam mała uwielbiałam gry od Granny, nie długo przyjdzie pora na granie z synkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my szczerze tez bardzo lubi ta firmę- zawsze coś fajnego ma dla dzieci

   Usuń
 2. Tęcza zdecydowanie mnie urzekła - myślę, że Igorek byłby zachwycony... a i starszaki pewnie bawiłyby się świetnie (y) muszę koniecznie przeglądnąć ofertę Granny i nadrobić zaległości :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadrabiaj :) Igorek tak jak i Paulinka na pewno będzie zachwycony

   Usuń
 3. Cudowne masz te dziewczyny, nie mogę się napatrzeć :) A gra fajna, jak nasza młodsza podrośnie to się zaopatrzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie kolorowe gry się teraz wydaje :-)

  OdpowiedzUsuń