czwartek, 30 sierpnia 2018

"Znajdź mnie" - szybka gra na spostrzegawczość dla graczy w każdym wieku - Zielona Sowa

Jak już zauważyliście bardzo lubimy gry planszowe 👌 - bo przecież takie wspólne spędzanie czasu z rodziną to coś najlepszego - łączy i buduje więzi, a w przyszłości będziemy  mieć wspaniałe wspomnienia :)
Dziś na "koc"😉 kładziemy grę Wydawnictwa Zielona Sowa -Na Sawannie nieustannie się coś dzieje! Gepard goni gazelę, a lew leniwie odpoczywa w trawie. Żyrafa ma zawsze najlepszy widok, choć słoń podbiera jej liście swoją trąbą. Zaraz, zaraz, ale co się tutaj stało? Zamiast lwa na obrazku jest niegroźny kociak, a zebra zamieniła się w krowę! Czy potrafisz jak najszybciej odszukać różnicę i przegonić przeciwników? Gotowi? Start! Czas szukać różnic!

To szybka gra na spostrzegawczość dla graczy w każdym wieku - na opakowaniu znajdziemy cyferkę 4+ ale nie wierzcie w to:) Paulinka ma 3 latka i świetnie sobie radziła.

Celem gry jest rywalizacja ze sobą w szukaniu różnic między obrazkami. Ten, kto znajdzie ich najwięcej wygrywa.

 Na początku gry wybieramy poziom trudności :
- łatwy - potrzebujemy obrazka i planszy z żółtą ramką ( na każdej planszy jest po 16 zwierząt ) oraz dużych żółtych żetonów.
- trudny - potrzebować będziemy obrazka i planszy z niebieską ramką ( tam mamy 32 zwierzątka ) oraz małych niebieskich żetonów. 
My przedstawimy oba warianty najpierw łatwy potem trudniejszy :)
 Wariant 1
Obrazek główny i żetony kładziemy na środku przed graczami. Każdemu rozdajemy 1 żeton specjalny ( ze znakiem zapytania ). Taki żeton posiada moc zastępowania każdego innego żetonu i można go użyć tylko raz.
Tasujemy i rozdajemy plansze. Ich liczba zależy od liczy graczy, u nas było 3 graczy więc każdy dostał po 5 plansz. Kładziemy przed sobą stos zakrytych plansz ( ułożone wersami do góry ).
Na jeden ustalony sygnał wszyscy odwracają pierwszy obrazek ze swojego stosu i szukają różnic między swoim obrazkiem, a obrazkiem głównym.

W przypadku poziomu łatwego w który graliśmy był to 1 szczegół. Gdy odnajdziemy różnice odszukujemy z pośród żetonów zwierzę z obrazka głównego. 
Na jednej stronie żetonu ma znajdować się zwierzę z obrazka głównego, a na drugiej zwierzę z planszy gracza. Aby odnaleźć żeton należy wypatrywać obu postaci. Można też raz w całej grze użyć żetony specjalnego o którym wspominałam wcześniej. Gdy już mamy żeton kładziemy go na swojej planszy w taki sposób, aby obrazek wglądał jak obrazek główny i krzyczymy : "Stop". Wykorzystane plansze odkładamy na bok i szukamy kolejnych różnic odkrywając następna planszę ze swojego stosu. Gra kończy się, kiedy już skończą się nasze plansze na stosach. Jeśli nie wykorzystamy żetonu specjalnego - liczy się to jako 1 punkt. Zwycięża gracz z największą liczba punktów.
.
Wariant 2
 Tutaj obrazek główny i żetony kładziemy przed sobą - tak by każdy z graczy wszystko dokładnie widział. Tasujemy i kładziemy dookoła żetonów wszystkie odkryte plansze ( u nas były to niebieskie czyli poziom 2 )


Tak samo jak w pierwszym wariancie na określony sygnał wszyscy gracze szukają różnic na planszach.


 W poziomie drugim musieliśmy odszukać aż dwóch różnic - wtedy zdobywamy 2 punkty. Gdy odnajdziemy różnice postępujemy tak samo jak w wariancie poprzednim. Gra kończy się gdy wszystkie plansze zostaną odszukane z różnic. Wygrywa osoba z największa liczba punktów.

  
Jak widzicie po Natalce i reszcie graczy - pełne skupienie i zero rozproszenia :)
Gra uczy zdrowej rywalizacji ale także ćwiczy pamięć i koncentrację.
 Grę można wykorzystać też do zagrania w popularne memory - wystarczy odwrócić żetony z napisem "znajdź mnie" do góry i na zmianę szukać dwóch takich samych zwierząt. Wygrywa ten, kto zapamięta i odkryje jak najwięcej par.Z Paulinką szans w tą grę nie mamy, chodź często gramy to zawsze nas ogrywa - nie ma co ukrywać 3 latka pamięć ma znakomitą.Grę znajdziecie tutaj 👉 "Znajdź mnie" 


 My zdecydowanie mówimy jej  👌👍👍👍👍
http://www.zielonasowa.pl/
http://projektgrajmy.blogspot.com/
15 komentarzy:

 1. Gry na spostrzegawczość lubię do dziś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam planszówki, akurat może w nieco innym wydaniu, ale to fantastyczna opcja na spędzenie czasu wolnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale fajna :) dzieciom na pewno się bardzo spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna gra:) Nie znaliśmy jej.

  OdpowiedzUsuń
 5. My mamy w domu dwulatkę, która chętnie sięga po takie gry. Zmienia sobie tylko zasady :) Gra, którą prezentujesz na pewno przypadłaby jej do gustu - dużo żetonów do zbierania i tyyyle zwierzątek! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, zasady dostosować do dziecka i można grac bez końca

   Usuń
 6. Mamy tę grę i czasem lubimy sobie w nią pograć. Jest dużo śmiechu przy tym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas też, zwłaszcza jak zwierzątka nam sie pomylą:)

   Usuń
 7. Świetny pomysł na rodzinny czas :) Na pewno przy takiej grze nie ma nudy :)

  OdpowiedzUsuń