czwartek, 9 sierpnia 2018

Malowanie na foli stretch- owej

Lato w pełni, upalne dni dają się we znaki wszystkim i dobrze tak powinno być;) lato to lato:)
Zabawy na świeżym powietrzu dostarczają dzieciom mnóstwo frajdy, ruchu oraz ogromnej kreatywności.

Dziś pokażemy naszą zabawę sprzed kilku lat - Malowanie na foli stretch- owej , którą od gapiliśmy od "Pomieszane z poplątanym" Wystarczy :
folia stretch- bezbarwna
pianka do golenia
farby 
talerzyki 
pędzelki  

Zaczynamy od pomieszania na talerzykach pianki do golenia z farbą- mieszamy dokładnie aż uzyskamy jednolity kolor.
Gotowe farbki odkładamy i zawieszamy folie u nas na trzepaku:)Teraz czas na zabawę:)

Wpływ zabawy na dziecko:

  1. Rozwój emocjonalny – dziecko będące autorem obrazka, w mniejszym lub większym stopniu identyfikuje się ze swoim dziełem. Odnalezienie w nim cząstki samego siebie wiąże się z zaangażowaniem emocjonalnym.

 
2. Rozwój umysłowy – namalowany obrazek jest swego rodzaju świadectwem wiedzy jaką posiada dziecko. Przedstawia on bowiem rzeczy, które dziecko zna i rozumie.

 
3. Rozwój fizyczny - przejawia się w pracy twórczej dziecka poprzez zdolność do koordynacji wzrokowo - ruchowej, umiejętność kontrolowania ruchów ciała i ogólną zręcznością. Malowanie jest jedną z wielu czynności uzależnionych od sprawności motorycznej dziecka. Podobnie jak pisanie, sznurowanie butów czy zapięcie guzików wymaga zdolności manualnej, którą należy rozwijać poprzez ćwiczenia.

4. Rozwój percepcyjny – zanim dziecko coś namaluje, wcześniej musi to zaobserwować. To z kolei wpływa na jego spostrzegawczość i rozwija poczucie barwy, kształtu i przestrzeni.
 

5. Rozwój estetyczny - umiejętności manualne (rozwijane np. poprzez malowanie)  uwrażliwiają na piękno i harmonię w otoczeniu. Przyczyniają się do odczuwania pozytywnych doznań estetycznych.
 
6. Rozwój twórczości – proces tworzenia (w tym przypadku malowania) jest przejawem emocjonalnej niezależności, okazją do swobodnego odkrywania czegoś nowego, ale i eksperymentowania. Poprze zmalowanie dzieci rozwijają zdolności plastyczne oraz zaspakajają  swoją potrzebę twórczą.

Malowanie i rysowanie sprzyja rozwojowi dziecka, ale przede wszystkim stanowi dobrą zabawę dającą radość i zadowolenie. To z kolei przekłada się na wzmocnienie poczucia własnej wartości, której często dzieciom brakuje.Malować na foli można też bez pianki do golenia- wystarczą same farby i zabawa równie gwarantowana:) 

 Kolorowo i pięknie:) 


 Spróbujcie i dajcie znać czy się podobało ;)

8 komentarzy:

 1. Moje dzieci uwielbiają takie brudzące zabawy ;-) czas kupić stretch

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś robiłam podobną zabawę z dziećmi w ramach pracy, a nie pomyślałam, żeby pobawić się tak z własnym :) Dziękuję za przypomnienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka zabawa jest najfajniejsza. Wielkie ,,płótno" do zamalowania

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prace! Kto by pomyślał, że folię stretch można wykorzystać w tak kreatywny sposób. Z pewnością dzieci miały podczas malowania mnóstwo zabawy i radości. Zgadzam się również z opisanym przez Ciebie wpływem takiej zabawy na dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takiego sposobu to ja nie znałam.. Idealny

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem MMP www.mmp.net.pl to znakomite miejsce, aby kupić wyjątkowy zestaw farb. Polecam.

  OdpowiedzUsuń