sobota, 25 sierpnia 2018

Letnia łąka 3d czyli (po)budka zwierzątek polnych...Wakacyjny projekt

Lato w tym roku jest dla nas szczególnie upalne  :) Nie wiem jak Wam, ale nam w to graj :). Lubimy gorąco:) Biorąc udział w Wakacyjnych (po)tyczkach ostatnim już niestety tematem projektu jest (Po)budka - interpretacja tego tematu zostało całkowicie w 100% odebrane przez dziewczynki jako- poranna pobudka  zwierzątek na łące. Na tę okoliczność dziewczyny "zmalowały" ;) iście letnią łąkę pełna zwierzątek ;). Do zrobienia tej pracy będziecie potrzebować :
- rurka do picia
- pół ziemniaka surowego
- bibuła
- oczka kreatywne
- waciki kosmetyczne
- klej introligatorski
- prostokątna gąbka
- drucik kreatywny
- cekiny
-zszywacz 
- plastikowa połowa opakowania po kinder joy


Na początku Paulinka stworzyła na kartce z bloku łąkę pełną "ziemniaczanych" tulipanków.

 ⇣


Zieloną farbę rozcieńczoną z wodą dość dużymi "kleksami" nałożyła na kartkę w różnych miejscach, następnie rozdmuchiwała ją rurką plastikową. To świetne ćwiczenie mięśni oddechowych.


Gdy już łąka była gotowa, czas zrobić kwiatuszki - u nas tulipany, których formę wycięłam z ziemniaka, a Paulinka malował go i odbijała sobie na kartce.

 Gdy kolorowa łąka była gotowa i czekała na wyschnięcie Paulinka zaczęła drugą część pracy, a mianowicie wiosenne zwierzątka. 

Biedronka Sasza powstała z połówki plastikowego opakowania po kinder joy. Pomalowana czerwona farbką, a potem zrobione czarne kropeczki.Motylek Czejs z gąbki 
Kreatywnym drucikiem na pół przewiązałam gąbkę i dobrze ścisnęłam, końcówki drucików uformowałam na kształt czułków motylka. Potem już wkroczyła Paulinka:), która ozdobiła motylka cekinami i klejem brokatowym.


  Żabka Stefcia
Po paru godzinach, gdy łąka wyschła Natalka dokończyła pracę zaczynając od zrobienia żabki. Złożyła bibułę w kwadrat ( parę warstw ), zszyła zszywaczem na środku i nożyczkami wycięła koło. Warstwa po warstwie podnosiła płatki bibuły i stworzyła tułów żabki. Pomogłam jej i wycięłam z foli piankowej nogi, głowę i język żaby.

 ⇣Następnie wszystkie części ciała żaby umieściła i przykleiła na łące.


 

 Bocian Roki powstał z płatków kosmetycznych. Tak jak w przypadku żabki Natalka wszystkie części ciała bociana połączyła klejem introligatorskim, a flamastrami dorysowała dziób i nogi.

 ⇣Na koniec przykleiła biedronce oczy i umieściła ją na polanie.


Motylka również :)


Domalowała flamastrami słoneczko i chmurki 💕


 Gotowe:)😱😳


Podoba się Wam?
Żabkę i motylka podglądnęliśmy u Pomysłowe Smyki :)

https://kreatywnymokiem.pl/wakacyjne-potyczki-projekt-dla-rodzin/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=wakacyjne_po_tyczki_tuz_tuz&utm_term=2018-07-08
 

Do prac wykorzystane zostały produkty Bambino. Dzięki którym w piękny i łatwy sposób możemy pokazać nasze pomysły ;)

http://www.st-majewski.pl/

4 komentarze: