środa, 1 sierpnia 2018

"Trzymaj mnie mocno "- Zielona Sowa

Czytacie bajki dzieciom? U nas to codzienny rytuał, który jest obowiązkowy zawsze przed zasypianiem ale i w ciągu dnia jak nadarzy się okazja:)
Widzę jak to działa na dziewczynki - rozwija ich myślenie, pamięć i mowę. Poprzez czytanie dziecko zdobywa wiedzę o sobie i otaczającym go świecie oraz rozwija kompetencje poznawcze.
Książki pomagają oswoić trudne tematy, uczą komunikować potrzeby i pokonywać leki.
"Jeśli dziecko będzie obcowało z pięknymi książkami, takimi które porywają i zachwycają, które kusza oryginalnością szaty graficznej  wówczas będzie ono wzrastało w żywiole prawdy, piękna i dobra, bogate wewnętrznie, otwarte, szczęśliwe, zdolne do zrozumienia siebie i innych, do wzięcia odpowiedzialności za własne życie i pokierowania nim na miarę rozbudzonych marzeń, pragnień, tęsknot i nadziei" - Prof. Grzegorz Leszczyński 

Zawsze staram się szukać książeczek, które mają głębszy przekaz i można później o nich porozmawiać podczas naszych "wieczornych pogaduszek" z dziewczynkami. Książka jest zawsze świetnym pretekstem do rozmowy ale i do wyprawy do miejsc związanych z jej tematem.

 Przeglądając stronę Wydawnictwa Zielona Sowa, które bardzo lubimy i cenimy natrafiłam na interesująca pozycje i się nie myliłam:)
Książeczka "Trzymaj mnie mocno" Jane Chapman trafiła do nas wczoraj.
Dziś już jestem w stanie Wam o niej opowiedzieć bo przeczytana została prawie natychmiastowo;)


Poznajemy w niej mała wyderkę Miki, która zawsze mocno trzyma się swojej mamy. Pewnego dnia, gdy mama wyrusza na poszukiwanie pożywienia, Miki poznaje nowego przyjaciela - Amka -, który tak jak i ona jest małą wyderką morską. Od tej pory pozostają przyjaciółmi i przeżywają razem przeróżne przygody.
Pewnego dnia na morzu nagle rozpętuje się potężny sztorm, wyderki nie mają innego wyjścia jak tylko trzymać mocno siebie nawzajem. Miki i Amek boją się bardzo ale razem czują się bezpieczniej. 
Czy to jednak wystarczy żeby przetrwać ten sztorm? 
Czy rodzice odnajdą swoje małe pociechy? Pięknie zilustrowana historia opowiadająca o rodzinie, przyjaźni i wzajemnym wsparciu, która pozwala na rozmowę z dzieckiem na ważny temat jakim jest bliskość drugiej osoby, poczucie bezpieczeństwa oraz co to jest przyjaźń.
 Polecamy :)
   
http://www.zielonasowa.pl/


10 komentarzy:

 1. Książa zapowiada się świetnie. Chętnie kupię ja dla swoich coreczek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna książka <3 Niestety jeszcze jej nie znamy, ale nadrobimy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy kilka ksiażek tego wydawnictwa.Mam to szczęście że w moim mieście jest niewielka księgarenka w której ceny są naprawdę przystępne.Bardzo podobają mi się ilustracje tych książek i te kolory takie nasycone.Zapisuję tytuł i przy najbliżej okazji zapytam o niego w ksiegarni :) Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Starszy brat czyta młodszym siostrom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest rewelacyjna i nie dziwię się że i Wam przypadla do gustu

  OdpowiedzUsuń