poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Akademia Mądrego Dziecka - Literkowe Przedszkole Wydawnictwo Egmont


Akademia Mądrego Dziecka.Literkowe przedszkole Wydawnictwa Egmont to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania.

 Akademia Mądrego Dziecka sprzyja poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku.

„A jak antylopa” to pierwsza książeczka z nowego cyklu Literkowe przedszkole. Dzięki tej książce  dziecko nie tylko poznaje literę „A”, ale również kilka nowych słów zaczynających się na tę literę. Po lekturze dziecko będzie mogło rozwiązać rebusy i zagadki oraz pokolorować obrazki.


Bartek ma psa Bąbla. Bąbel to bokser, który uwielbia tarzać się w złotych liściach buku i bordowych liściach klonu. Pewnego dnia Bąbel przyszedł z Bartkiem do przedszkola i pani pozwoliła, by został tam cały dzień. Bąbel, po tym jak już wytarzał się w liściach, wpadł jak bomba do sali i potrącił słoiczek brokatu. Pomagał też grać dzieciom w badmintona bohatersko wyławiając lotkę z bajora. Posłuchaj, czym jeszcze Bąbel zasłużył na plaster bekonu i poznaj literkę „B”. 


W tej części poznajemy literkę C. Pani Motylek musi iść do lekarza i dzieci zostają z panią Celinką - babcią bo tak do ,niej mówią.Celinka zawsze nosi w kieszeni ze sobą Cypiska, który wygląda jak mały cyklop.Dzieci zaczynają zabawę w udawanie...wszyscy świetnie się bawią, aż przychodzi czas na Mateusza...co jemu przyszło do głowy i jak sobie pani Celinka z tym poradzi? tego dowiecie się czytając do końca opowiadanie.
Dominik to straszny mądrala, zawsze wszystko wie i to denerwuje Bartka. Kiedy wymyśla zabawę w detektywa zaczyna się to podobać dzieciom. Każde dziecko dostaje po jednej rzeczy od Dominika  np. liścia, owoc lub szyszki i musi iść na dwór i znaleźć rośliny z których pochodzi dana rzecz.Czy każdy da sobie z tą zagadka radę?  tego dowiecie się  w tej części książeczki.


 Literkowe przedszkole to dobre wprowadzenie dziecka do nauki czytania i pisania poprzez naukę alfabetu. 


Poręczny format i atrakcyjna cena to dodatkowe atuty tych książeczek  - Polecamy:)

https://egmont.pl/


8 komentarzy: