poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Arka Noego - niezwykłe puzzle przestrzenne Wydawnictwa Zielona Sowa

Nasi stali czytelnicy wiedzą, że Natalka i Paulinka kochają zwierzątka (zwłaszcza kotki i pieski). Często przeglądamy atlasy zwierząt dla dzieci i czytamy ciekawe informacje o różnych  kolorowych i nie raz śmiesznie wyglądających zwierzątkach.
Dziewczyny lubią też puzzle, które rozwijają ich myślenie - więcej przeczytacie o tym tutaj.
 Pomyślałam, by sprawić im coś co będzie te dwie rzeczy łączyć i pomogło mi w tym Wydawnictwo Zielona Sowa gdzie znalazłam świetny zestaw  "Składaj i baw się - Arka Noego"Są to oryginalne i wyjątkowe zestawy przestrzennych puzzli, które wspaniale rozwijają wyobraźnię dziecka, wspierają logiczne myślenie, cierpliwość i precyzję. W pudełku znajdziemy 12  dużych elementów puzzli 3D, dzięki którym dziecko samodzielnie złoży Arkę Noego. Instrukcję znajdziemy na odwrocie opakowania - ale uwieźcie mi dzieciom jej nie trzeba same szybko załapią gdzie i co dać:)

Jak widzicie dziewczynki bawiły się przy tym wspaniale, Paulinka   3 latka pokazywała zwierzątka gdzie są i jakie mają kolory, o które wcześniej pytała Natalka 6 latka.
Zabawa trwała długo, rozkładały i znów składały Arkę na części pierwsze:). Gruba tektura puzzli pozwala na bezpieczną zabawę i zapewnia dużą wytrzymałość. Po złożeniu całości puzzli otrzymujemy ogromną Arkę Noego wraz z pięknymi zwierzątkami.  Dołączona do pudełka sztywno stronicowa książka z krótką, powiązaną tematycznie historyjką na pewno zaciekawi najmłodszych i będzie dodatkowym elementem wesołej i edukacyjnej zabawy, tak jak było u nas:)


 Po przeczytaniu książeczki z krótką rymowaną historią Noego dziewczynki bawiły się Arką i przedstawiały dalsze części opowieści wymyślając je i tworząc nowe ciekawe historie ze zwierzakami w roli głównej:) 

Na koniec przedstawie jeszcze inne podobne zestawy Zielonej Sowy jakie możecie znaleźć z serii "Składaj i baw się"„Składaj i baw się” to znakomity pomysł na prezent! 
 Polecamy:) 

Arkę Noego znajdziecie Tutaj 

http://www.zielonasowa.pl/

2 komentarze: