wtorek, 13 listopada 2018

"Złota Księga Bajek - Masza i Niedźwiedź" Wydawnictwo Egmont ,nowość październikowa


Złota Księga Bajek to złoty skarbiec ponadczasowych opowieści Wydawnictwa Egmont. Każdy tom to mnóstwo czytania na wiele wspólnych wieczorów. A także może zainspirować do ważnych rozmów z dzieckiem. To elegancka seria, w której tytuły na okładkach są napisane złotymi literami i ozdobione złotymi ornamentami.

 Dodatkowo atutem jest bardzo poręczny format. Całość sprawia, że te książki są idealne na prezent, a także mogą być ozdobą domowej biblioteczki. 
W skład serii Złota księga bajek wchodzi wiele innych tomów poświęconych ukochanym bohaterom bajek dziecięcych, np. Bob Budowniczy, Masza i Niedźwiedź, Kucyk Pony czy kolekcja opowiadań z najpiękniejszych filmów Disneya. Aż chce się mieć całą serię w swoim domu! 
Dziś pokażemy Wam jedna z nich a jest to Złota Księga Bajek o Maszy i Niedźwiedziu.
Autor:Magdalena Stojicic
Ilustrator:M. Shantyko, N. Zalomaeva
Tłumaczenie:Klaudyna Cwynar
Oprawa:flexi
Objętość:320 stron
Format: 148x210
Cena: 36,99
ISBN:978-83-281-3010-4
Grupa docelowa:3-7 lat
Premiera: 17.10.2018


 Ta książka to zbiór 13 nowych opowieści opartych na odcinkach uwielbianego przez maluchy serialu o przygodach psotnej i niesfornej Maszy zagubionej w lesie  i jej cierpliwego przyjaciela Niedźwiedzia. Poznajemy kolejne, szalone perypetie tej dwójki!Nadeszły urodziny Maszy- jej ulubiony dzień w roku, dziewczynka dostaje prezent od starego przyjaciela Pandy. Laleczka Maszuko , która potrafi wiele rzeczy.


Masza pokazuje prezent wszystkim zwierzakom w tym niedźwiedziowi .Mądry niedźwiedź postanawia sam zrobić taka pomoc dla siebie w domu, czy to mu się uda i jak się skończy? 
Masza jak każde dziecko uwielbia prezenty. Nadchodzą święta i za tym idzie  Mikołaj i prezenty.Masza zachłanna na nowe zabawki chowa swoje stare do pudła pod łóżko, czy dobrze robi? czy zrozumie swój błąd?


Pora  zimowa dla niedźwiedzia oznacza jedno - wyspać się do wiosny...jednak czy uda mu się to przy Maszy?Dasza i Masza ciągle się kłócą kto lepiej umie wychowywać swoje dzieci. Świnka jako dziecko Maszy ucieka podczas ich kłótni i trafia do domu niedźwiedzia.Oddaje Pandzie, który jest u niedźwiedzia książki i chce kolejne do czytania.Panda natrafia na "Trzech muszkieterów"....Masza, Dasza, Świnia i Panda postanawiają przebrać się za muszkieterów. Niedźwiedź w tym czasie przeżywa ,że
nie może iść na urodziny swojej ukochanej niedźwiedzicy z powody ugryzienia przez pszczołę. Jak przyjaciele pomogą niedźwiedziowi ? i czy uda im się wszystko?


Śmieszne historyjki, które bawią i pouczają - tego w tej księdze nie zabraknie na długie jesienne wieczory :)
Polecamy:)
https://egmont.pl/


22 komentarze:

 1. Mamy Złota kolekcję bajek, ale że Star Wars. Ta seria jest świetna, poręczna, kolorową, idealna do zarażania maluchów czytelniczą pasją

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tą serię książek, aczkolwiek nadal nie rozumiem fenomenu Maszy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio czytałam zbiór opowiadań o Maszy i Niedźwiedziu córką mojej koleżanki, jak je usypiałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy te książki i faktycznie dostaliśmy je jako prezent. Mój Stefan je uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, książeczka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masze oglądaliśmy cała rodziną, a książki z tej serii bardzo lubimy. Mamy kilka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) i u nas zabawna Masza często jest oglądana i czytana:)

   Usuń
 7. Świetna książka. Julia lubi czytać o przygodach Maszy ale na pierwszym miejscu jest Franklin (niestety już wszystkie przeczytała z biblioteki i nie ma nowych )

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna książka i swietna jej recenzja 😀

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna książka i swietna jej recenzja 😀

  OdpowiedzUsuń
 10. Masza zawsze i wszędzie! Uwielbiamy, mamy całą kolekcję 😍

  OdpowiedzUsuń
 11. U nas jeszcze synkowie nie złapali bakcyla Maszy, ale książka pieknei wydana, i to musi byc nie lada gratka dla wiernych fnaów Maszy

  OdpowiedzUsuń
 12. Masze i Niedźwiedzia bardzo lubimy 😊

  OdpowiedzUsuń