środa, 25 kwietnia 2018

Zwierzaki Dziwaki - KUKURYKU


Jak już pewnie zauważyliście bardzo lubimy spędzać czas razem, grając w różnego rodzaju gry edukacyjne.
 Dzisiaj przedstawiamy
"Zwierzaki dziwaki" Wydawnictwa Kukuryku.
Jest to gra rodzinna i układanka w jednym zestawie.


Mottem Wydawnictwa jest "...Pobudzając wyobraźnie pomagamy rodzicom przekazywać wiedzę swoim pociechom o otaczającym ich świecie w kreatywny sposób..."
I dokładnie taka jest właśnie ta gra - pobudza wyobraźnię dziecka za pomocą przepięknych, kolorowych kart zwierzaków i dziwaków ;). Ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, a także wyrabia refleks i przede wszystkim zapewnia świetna zabawę :). Oczywiście jak to w każdej grze tak i w tej dla tych, którzy chcą poczuć dreszczyk rywalizacji znajduję się tutaj opcja rozgrywki na szybkość tzn. kto pierwszy ten lepszy :)
Ale dość "suchych" wiadomości czas przejść do faktów ;) - sami zobaczcie jaką u nas ta gra zdobyła popularność ;)


Zaczniemy od początku :)
Zestaw zawiera 12 kart zwierzaków (fioletowy rewers) i tak samo 12 kart dziwaków (żółty rewers), kostkę oraz 36 elementów układanki.

 Gra 1 - Zwierzaki
 (przeznaczona dla 2 do 4 graczy) 

Wszystkie elementy układanki rozkładamy rewersem do góry - by były widoczne liczby. Każdy z graczy otrzymuje po 3 karty ze zwierzakami, które układa przed sobą.
Celem gry jest odnalezienie właściwych elementów i ułożenie trzech zwierzaków, według wzoru przedstawionego na kartach.
Zaczyna najmłodszy gracz - u nas Paulinka;) rzuca kostką i odwraca po jednym elemencie układanki z odpowiednim numerem tzn. rzuci np 3 i odwraca jeden element z tą cyfrą. Jeśli odsłonięty element pasuje do jednej z 3 kart przedstawiających zwierzaka gra dalej. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży wszystkie zwierzaki przedstawione na swoich kartach.
Paulinka ma 3 latka, a świetnie dawała sobie radę, przy wcześniejszym dokładnym wytłumaczeniu przez Tatusia jak należy grać :)
Podszkoliła się przy okazji w liczeniu i rozróżnianiu cyfr od 1do 6.
 

Radość Natalki i nie tylko jej :) jak odnalazła właściwy element zwierzaka była ogromna 😆😍


Gra 2 - Dziwaki
 (przeznaczona dla 2 do 4 graczy) 
Wszystkie elementy układanki rozkładamy tak by były widoczne. Karty z dziwakami czyli z żółtym rewersem układamy na stosie, tak by wszyscy gracze mieli do nich dostęp. Każdy z graczy ciągnie po jednej z nich ze stosu i kładzie zakryte przed sobą. Na znak startu wszyscy odsłaniają swoje karty przedstawiające dziwaki i próbują jak najszybciej ułożyć je z elementów układanki. Jeśli któryś z graczy ułoży już swojego dziwaka, może zabrać następną kartę ze stosu i układać kolejnego.Wygrywa ta osoba, która ułoży największą liczbę dziwaków.


Ten wariant gry zdecydowanie zdobył u nas największe zainteresowanie :) 💗

Sama w sobie układanka dziwaków bardzo spodobała się Paulince, która przesiedziała długi czas na zabawie nimi ;) trzeba dodać, że istnieje 1320 wariantów ułożenia dziwaka ;)


Polecamy tą grę każdemu kto ceni sobie dobrą zabawę w gronie rodzinnym - bo jest ona gwarantowana :)http://kukuryku.co/

7 komentarzy: