środa, 18 kwietnia 2018

Zwierzaki Bystrzaki -gra edukacyjna Kapitan Nauka

Kapitan Nauka ma zawsze świetne pomysły na gry jak i książeczki czy karty edukacyjne.
Tym razem pokażemy nowość jaką jest gra Zwierzaki Bystrzaki.
 Wciągająca gra rodzinna dla dzieci już od 5. roku życia, młodzieży i dorosłych!

Piękna grafika oraz 11 różnorodnych wariantów rozgrywki z wykorzystaniem części lub wszystkich elementów, które można dostosować do wieku i upodobań graczy. Rewelacja :) 

Zacznę od opisania co znajduje się w bajecznie kolorowym pudełku :
 - piękna plansza,
- 80 kart 
 - 24 żetony.
 - instrukcja 

Kto pierwszy dostrzeże kameleona? Kto złowi wszystkie egzotyczne rybki? W tropikalnej pięknej dżungli kryją się kolorowe zwierzęta - należy je znaleźć, zanim zrobi to inny gracz.
Zwierzaki Bystrzaki to bardzo dynamiczna gra, w której o zwycięstwie decyduje bystre oko, szybkość, umiejętność skupienia uwagi i dobra pamięć. Dzięki różnorodnym wariantom rozgrywki zabawę można dostosować do wieku i temperamentu graczy.
U nas Paulinka ma 3 latka, ale radziła sobie znakomicie więc nie sugerujcie się tym, że na opakowaniu jest napisane iż gra jest od 5 roku życia dziecka :) - to nieprawda :)
Nie będę Wam opisywać wszystkich wariantów gry bo jest ich aż 11 ale te, które u nas wzbudziły największe zainteresowanie to : 

Wariant z planszą, kartami i żetonami - "Kto pierwszy w dżungli"
wszystkie karty leżą tak by nie było widać zwierzątek. Żetony rozdajemy po równo między graczy i kładziemy je przed sobą odkrywając rysunki zwierząt. Pierwszy gracz odkrywa wybraną kartę tak, by pozostali widzieli ją również. Jeśli dowolny gracz zauważy wśród swoich żetonów żeton przedstawiający ten sam gatunek zwierzęcia, który jest na karcie, kładzie go w odpowiednim miejscu na planszy. W każdej rundzie wygrywa ten, kto pierwszy ułoży żeton w odpowiednim miejscu na planszy. Odsłonięta karta jest po każdej rundzie odkładana na bok i kolejną kartę odkrywa kolejny gracz - zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich żetonów.
Koniec opisu teraz zobaczcie jak u nas to wyglądało
:)


Wariant gry z planszą i żetonami - "Bystrzaki na czas"
gracze otrzymują po równo żetonów. Wylosowane żetony leżą tak, by nie było wdać zwierząt. Na trzy-cztery wszyscy gracze odkrywają swoje żetony, po czym każdy gracz musi jak najszybciej przyporządkować swoje żetony do właściwych miejsc na planszy. Wygrywa ten, kto ułoży więcej żetonów w określonym czasie, albo ten który ułoży wszystkie żetony na planszy.
U nas zmieniliśmy trochę zasady ze względu na Paulinkę i najpierw zaczynała młodsza potem starsza i tak na zmianę, a czas był liczony stoperem na telefonie.

Jak widać skupienie było ogromne ;)


Wariant gry z kartami - "memo w parach"
Gramy parami jednokolorowych zwierząt ( wybraliśmy wersję dla najmłodszych czyli 10 parami dwóch wybranych gatunków zwierząt motyle i kameleony ) i zbieramy te same zwierzęta w tych samych kolorach.
Muszę Wam powiedzieć, że tu zaskoczenie było ogromne młodsza Paulinka zdecydowanie szybciej zapamiętywała i zbierała praktycznie wszystkie pary :)  

Polecamy tą grę, która zachwyca nie tylko dzieci ale i dorosłych swoją bajecznie kolorową planszą oraz oryginalnymi rysunkami zwierząt. Grę możecie kupić tutaj 

 Zwierzaki bystrzaki

https://www.kapitannauka.pl/

2 komentarze:

  1. Kolejna świetna propozycja Kapitana (y) Zapisujemy na listę - mam nadzieję, że smykom się spodoba :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam , Kapitan zawsze ma fajne pobudzajace wyobraznie,pogłębiające edukacje rzeczy:)

      Usuń