piątek, 6 kwietnia 2018

Pomyśl - Ułóż - Sprawdź czyli System Edukacji PUS

Jakiś czas temu w naszym domu zagościł niesamowicie ciekawy zestaw Wydawnictwa EPIDEIXIS - PUS - Pomyśl - Ułóż - Sprawdź
Najpierw napiszę Wam pokrótce czym w ogóle jest PUS :)
Uniwersalny System Edukacji PUS - łączy naukę, zabawę i samokontrolę dziecka. Stanowi skuteczną pomoc w edukacji każdego dziecka w wieku od 4 do 10 lat. Poszerza i utrwala wiedzę, rozwija aktywność poznawczą dziecka w procesie samokształcenia, uczy wytrwałości w samodzielnym dążeniu do celu. Służy do nauki i terapii indywidualnej i grupowej : w przedszkolu, szkole, domu. System ten jest bardzo ceniony i rekomendowany przez nauczycieli, pedagogów i terapeutów, zalecany przez Ministra Edukacji Narodowej. 


 Nasz zestaw zawierał :
- zestaw kontrolny PUS - to podręczne plastikowe pudełko z 12-stoma kwadratowymi klockami, które służą do systemowego układania w pudełku, w oparciu o ćwiczenia zawarte w książeczkach.W fazie końcowej, poprzez porównanie wzoru ułożonego w Zestawie Kontrolnym ze wzorem w książeczce, otrzymuje się informację o poprawności wybranych odpowiedzi. - książeczkę "Łatwe zagadki dla Jacka i Agatki 1" autor Maria Krupska, Bogusław Świdnicki - Najbliższe otoczenia dziecka.
 
To pierwsza z serii książeczek przeznaczonych dla dzieci przedszkolnych, które dzięki niej poznają swoje najbliższe otoczenie.
Ćwiczenia zawarte w tej książeczce mają na celu zachęcenie dziecka do uważnego patrzenia na najbliższe otoczenie, zainteresować je środowiskiem przyrodniczym, zagadnieniami biologii i ekologii, bezpieczeństwa na drodze. Sprzyja to rozwojowi potrzeby zdobywania wiedzy i prowadzi do świadomego kierowania swoimi działaniami, poznania i szanowania świata. Natalka jest zachwycona tą książeczką.
Zawarte w niej krótkie rymowanki i zagadki przyciągają bardzo jej uwagę i pozwalają przy okazji ćwiczyć koncentrację i pamięć.

Czytając Natalce zagadki zauważyłam, że była bardzo nimi zainteresowana i bawiła się świetnie, podpowiedzi w formie rysunków to świetny pomysł !!!Po zrobieniu całej jednej strony czas na sprawdzenie odpowiedzi - tu zawsze czekała na nas wielka niewiadoma;) czy Natalka dała sobie rade z zadaniami. Zamykamy pudełko, odwracamy na drugą stronę i otwieramy. Jeśli otrzymaliśmy taki sam wzór jak w książeczce na stronie z rozwiązanym właśnie ćwiczeniem ( prawy górny róg kartki ) oznacza ze wykonała wszystko dobrze:) 
Jeśli nie zamykamy i wracamy do pytania.
 


Książeczkę przestudiowałyśmy całą od a do z - nie było innej opcji, tak spodobała się córci ( i mnie też:) )

Kolejne książeczki pokażemy za jakiś czas jak dokładnie się z nimi zapoznamy ;)

Jestem pozytywnie zaskoczona zabawą z PUS-ami i myślę, że warto zaopatrzyć się w taki zestaw, który nie dość że bawi to jeszcze uczy ;) . Polecamy :)
 Edukacja poprzez zabawę


http://www.pus.pl/
 

2 komentarze:

  1. Wow rewelacyjna książeczka. Nie miałam o niej pojęcia. Jestem ciekawa kolejnej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze to i ja czytałam o nich ale czytać a mieć w rece to inna sprawa.Rewelacyjne sa.

      Usuń