środa, 11 kwietnia 2018

Książki z pięknymi ilustracjami i bardzo ważnym przekazem... - Wydawnictwo Dwukropek

Niezwykle piękne, wręcz zapierające dech w piersiach ilustracje Barroux z ważnymi przekazami - to znajdziemy w nowościach Wydawanictwa Dwukropek jakimi są "Gdzie jest słoń?" oraz "Rozgwiazdo, gdzie jesteś?"Z tego typu książkami spotkaliśmy się pierwszy raz i zapewne nie ostatni po tym jak dziewczynki ( i ja ) zachwyciły się nimi.
Są to przepięknie zilustrowane opowiadania o problemach współczesnego świata.

Zacznę od "Rozgwiazdo gdzie jesteś?"
Stephane BarrouxDziecko, w tego typu książkach ma za zadanie odszukanie na każdej kolejnej stronie ich głównych bohaterów.
Gdzie jesteś rozgwiazdo? Dokąd dopłynęły meduzy? Gdzie jest błazenek? To właśnie na te pytania mały czytelnik uparcie szuka odpowiedzi przeglądając kolejne strony książki. Czy je znajdzie? Nie wiadomo, ponieważ rybki i inne morskie zwierzęta są stopniowo wypychane ze swojego naturalnego środowiska przez zanieczyszczenia gromadzące się w oceanach.
Dziewczynki chodź, na swój jakże mały wiek od razu zauważyły problem przewracając kolejne strony cyt. Natalkę "mamuś coś tu jest nie tak, popatrz jakie śmieci i to coraz więcej ich znajduje się pod wodą? przecież to zabije te zwierzątka!" Na końcu książki ogromny wieloryb bardzo zdenerwowany wyrzuca te wszystkie śmieci na ląd i z szerokim uśmiechem wraca do wody.
Rodzi się tutaj bardzo istotne pytanie - 
Tylko czy w naturze jest możliwy taki obrót rzeczy?
Książka ta to świetny temat do rozmów z dziećmi i tłumaczenia im, że wyrzucanie odpadów do morza czy w ogóle gdzie indziej to nic dobrego i tak nie należy postępować. "Gdzie jest słoń?" 
Stephane BarrouxW tej książeczce dziecko tym razem ma za zadanie odszukać na każdej kolejnej stronie słonia, papugę i węża. Na początku jest piękny las, który zalewa całe kartki  jednak wszystko zmienia się dynamicznie i nagle zostaje jedno drzewo i zwierzątka które nie maja gdzie się podziać i trafiają do Zoo.
Książka w dobitny sposób ukazuje konsekwencje niszczenia naturalnego środowiska zwierząt poprzez niepohamowany rozwój miast, wycinanie lasów czy nadmierną produkcję śmieci.
 Moim zdaniem, te książki powinien mieć każdy z nas w swojej domowej bibliotece i przypominać sobie i dzieciom do czego to wszystko prowadzi !!!
 Jak widać na załączonych zdjęciach dzieci miały ogromną frajdę podczas poszukiwań głównych bohaterów i muszę przyznać, że kosztowało je to dużo śmiechu:)). Nie dosyć, że książeczki są przepięknie zilustrowane przez sławnego i cenionego autora to wszystko zostało tak przemyślane i wykonane by mały człowiek zrozumiał o co w nich chodzi !!! 
Ogromne brawa za to Panu Barroux.

Książki możecie nabyć teraz w bardzo atrakcyjnych cenach tutaj

Rozgwiazdo, gdzie jesteś? 

Gdzie jest słoń?https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/firm-pol-1486710102-Wydawnictwo-Dwukropek.html


 

8 komentarzy: