piątek, 20 kwietnia 2018

Nowości Wydwanictwa AWM

Dzisiaj przedstawiamy dwie rewelacyjne nowości Wydawnictwa AWM - książeczki, które nas zauroczyły nie tylko swoją piękna grafiką ale i postaciami.

Zacznę od  PRZYGÓD W BRÓD. JUŻ CZYTAMY! "Tojuś i jego droga do domu" autor Mirosława Kwiecińska, która wywarła na dziewczynkach ogromne zainteresowanie. Obie kochają pieski, wręcz mogę śmiało powiedzieć, że są nimi zauroczone i nie mogą się doczekać swojego własnego żywego pieska.


 Książka przedstawia przygody pieska Tojusia, który trafił do schroniska dla zwierząt, bo jego właścicielka nie miała czasu się nim opiekować. Było mu z tego powodu bardzo smutno. 
Postanowił poszukać dobrych ludzi, którzy się nim zaopiekują.
Niczym trafił do nich, spotkało go wiele przygód. Na końcu książki znajdziecie pytania dotyczące bajki - możecie sprawdzić czy dziecko słuchało uważnie ;) u nas odpowiedzi na wszystkie pytania zaliczone ;)


Seria „PRZYGÓD W BRÓD. JUŻ CZYTAMY!” zawiera sugestywnie ilustrowane opowieści z morałem o zwierzętach, które przeżywają wiele przygód. Uczy szacunku do zwierząt, rozwija empatię, bawi, wzrusza, zaciekawia, wzbogaca słownictwo, kształtuje poczucie estetyki.
Dziecko może czytać książeczki tej serii samodzielnie dzięki wyraźnej czcionce oraz dostosowaniu treści do jego możliwości percepcyjnych.

 W tej serii znajdziecie jeszcze 
Druga nowością Wydawnictwa AWM jest

DOPASUJ POŁÓWKI. Zwierzęta i ich domy

 
  Ta książka to świetna pomoc dla dziecka w nauce rozpoznawania różnorodnych kryjówek zwierząt. Pokazuje m.in., że lis zamieszkuje norę, niedźwiedź zimą śpi w gawrze, a bóbr buduje żeremie. Należy dopasować górną i dolną ilustrację, podpowiedzią dla dziecka jest podobny kolor całości.Paulinka wzięła ze sobą książeczkę na wycieczkę do babci Mysi, tam razem szukałyśmy zwierzątek i ich domów. 

 


 

Nie było łatwo, bo to dopiero początki wiosny ale kreta widzieliśmy tzn. kopce świeżej ziemi, które zostawił za sobą kopiąc tunele. 

 

I na koniec dziupla dzięcioła:)

Sami widzicie jak świetnie można się z tą książką bawić, a przy okazji poznawać zwierzątką i ich domy. 

Polecamy obie nowości Wydawnictwa AWM

http://www.awm.waw.pl/


13 komentarzy:

 1. Ale świetne ksiazeczki. Zwierzęta i ich domu obowiązkowo muszę zakupic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci,ze forma tej ksiązeczki jest rewelacyjna,Paulinka za każdym razem jak wychodzimy bierze ja ze soba :)

   Usuń
  2. Tak forma mnie nie tylko zaskoczyła ale i zaciekawila

   Usuń
 2. Świetne propozycje (y) szczególnie ta druga, o zwierzętach i ich domach ---> fenomenalna (zapisujemy na listę) :O

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki już nie dla nas ale ta "dopasuj połówki" wygląda super :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe propozycje a jak edukacyjne

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe propozycje a jak edukacyjne

  OdpowiedzUsuń