poniedziałek, 23 kwietnia 2018

matematyczne PUS-y

Nie tak dawno pokazałyśmy nasze pierwsze zetknięcie się z rewelacyjną metodą nauki przez zabawę, a mianowicie Systemem Edukacji PUS Wydawnictwa EPIDEIXIS - dla przypomnienia tutaj.

Dziś chce Wam pokazać drugą książeczkę jaką dostałyśmy, a mianowicie "Dreptuś Matematyk 1
Ta książeczka to wspaniała propozycja zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym,
wykazujących naturalne zainteresowanie matematyką w początkowym okresie edukacji : w domu, przedszkolu lub szkole. Choć szczerze mówiąc to Natalka nie "pałała" aż takim zainteresowaniem do matematyki...ale zmieniło się to podczas rozwiązywania zadań z tą książeczką.💗

Zawarte w niej ćwiczenia związane są z tematyką zbiorów, uczą przeliczania i odczytywania kolejno od 0 do 12. Wspomagają utrwalanie liczenia dowolnym sposobem sumy i różnicy dwóch liczb w zakresie 12, przyporządkowania prostego dodawania i odejmowania odpowiednim ilustracjom, a także szukania liczby w ciągu liczb malejących i rosnących, porównywania mniejsza - większa.
Zadania maja niebywale oryginalną i zabawową formę graficzną. Książeczka ta
zachęca dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego przy rozwiązywaniu kolejnych ćwiczeń, co wielostronnie aktywizuje dziecko i pobudza jego wyobraźnię.
Tak jak w pierwszej części opisywałam tak i tutaj do książeczki potrzebny jest zestaw kontrolny PUS i wtedy działamy razem z książeczką :)Musimy pamiętać, że numer klocka to numer zadania, które rozwiązujemy.
 


By sprawdzić czy dobrze zrobiliśmy każde zadanie wystarczy zobaczyć czy nasz wzór, który nam wyszedł po zamknięciu i przekręceniu pudełka zgadza się ze wzorem znajdującym się w książce na stronie z rozwiązywanym właśnie ćwiczeniem :)

 Natalka jak sami widzicie ... pełne skupienie, uśmiech i radość gdy wszystko dobrze wychodziło:) 
Jedynym minusem jaki zauważyłam jest to, że klocki znajdujące się w zestawie kontrolnym podczas rozwiązywania zadań czasem trudno się wyciągają. Ale to nie jest taki istotny minus :) przy tak ogromnej aktywizacji i nauce dziecka.


Polecamy z gorącego serca ten i inne zestawy PUS, tak jak i przy pierwszej książeczce tak i teraz jesteśmy na Tak dla takiej formy nauki przez zabawę czyli Pomyśl - Ułóż - Sprawdź.
Za jakiś czas zapraszamy na kolejną książeczkę, którą niebawem zrecenzujemy :) tym razem będzie to.....aa nie zdradzimy :)http://www.pus.pl/

8 komentarzy: