poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Klasyka lektur szkolnych czyli Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Dziś przedstawiam nowe, ilustrowane wydanie klasyki lektur szkolnych - "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Autor: Lofting Hugh


 Książka ta przenosi czytelników w świat nieprawdopodobnych przygód i wspaniałej rozrywki.

Troszkę opowiem o treści -

John Dolittle - główny bohater opowiadania to doktor, który bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód! 
Czytając ją z Natalką (prawie 6 latką) nie sądziłam, że będzie nią zainteresowana ze względu na małą ilość obrazków ale....tu moje  ogromne zdziwienie. Już po drugim rozdziale, w którym to dowiadujemy się o niezwykłym darze doktora - rozumie mowę zwierząt - Natalka słuchała z wielkim skupieniem dalszych ich wesołych losów.


Zrobiła nawet z klocków posiadłość doktora :)


 Wielka wyprawa i nieustanne przygody doktora i zwierzątek były dla nas świetnym tematem do rozmów i poznawania gatunków małp czy zwierząt takich jak np. Ciągni - popchni - który nie miał ogona, tylko głowę na obu końcach tułowia, a na każdej z głów ostry róg. Żył w ukryciu i ciężko było go spotkać.
Natalka była nim zachwycona- nawet powstał jego rysunek:)My jesteśmy książką oczarowane, przeżyłyśmy w parę dni super przygody, które nie tak szybko zapomnimy ;)

Idealnie dobrane słowa Jane Goodall, autorki "Przez dziurkę od klucza"

"Dziecko, które nie ma okazji zaznajomić się z przesympatycznym i niezmiennie pogodnym doktorem Dolittleem oraz jego przyjaciółmi ze świata zwierząt, nieodwracalnie traci w życiu coś ważnego".

Książka do kupienia tutaj

https://www.gwfoksal.pl/2 komentarze:

  1. A to nawet nie wiedziałam, ze to lektura szkolna. Ciekawe przygody.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze tez zapomniałam, cvzytałam ją z zapartym tchem a Natalka słuchała tak samo:)

      Usuń