niedziela, 15 lipca 2018

Koty i Kociaki - Wydawnictwo Ibis

Dziewczynki już od jakiegoś czasu namawiają nas na posiadanie kotka :) 
Babcia Mysia ma "Miecia" i zawsze jak tylko jesteśmy u niej w odwiedzinach, a jest to zazwyczaj dwa razy w tygodniu Mieciu nie odstępuje ich na krok, dziewczyny nie pozostają dłużne i non stop za nim biegają, głaszczą, przytulają i często bawią się z nim. Chyba mają to po mamie :) - będąc dzieckiem mówili na mnie kocia mama - przynosiłam do domu kotki jak tylko widziałam jakieś porzucone ;)
Natalka obiecuje mi, że będzie się sama opiekowała kotkiem, karmiła i sprzątała po nim. Powolutku zaczynam przełamywać się do tej decyzji ale za nim to nastąpi potrzebowałam informacji na temat kotków by w łatwy i przystępny sposób pokazać dziewczynkom jakie one są, jak żyją, co powinny jeść, jak je pielęgnować i jakie maja potrzeby.

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłam odpowiednia książkę Wydawnictwa Ibis - "Koty i Kociaki"W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat życia tych zwierzaków, praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, budowy ciała, a także potrzeb i zabaw, których oczekują kotki.


Powiem szczerze, że nie tylko dziewczynki wciągnęła ta książka ale i ja z zaciekawieniem czytałam im różne informacje. Wiecie, że Gepardy potrafią osiągnąć zawrotną prędkość ponad 120 km na godzinę? omg... toż to ja tyle samochodem nie jadę :)


 To, że koty chodzą własnymi ścieżkami to wiedziałyśmy, ale to że maja swój wewnętrzny zegar, który odmierza im czas tzn. jedzenie, pieszczoty i zabawa... tego nie wiedziałyśmy. Kot to nie pies - dlatego smycz dla kota powinna być wyposażona w szelki, obejmujące klatkę piersiową.Dorosły kot ma łącznie aż 30 zębów, cały szkielet złożony jest z 244 kości - umożliwia to każdej rasie rewelacyjną koordynację ruchów. 


 W 5 rozdziale dowiadujemy się, jak należy trzymać kotka - nie wolno go podnosić za skórę. Początkowo gdy kotek znajdzie się w nowym otoczeniu bardzo ważne jest by mówić do niego cichym i łagodnym głosem. Trzeba często wymieniać jego imię, musimy sprawić by było mu miło i ciepło. Czynności te wydają się takie normalne - jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy jak one wpływają na dalszy rozwój zwierzątka.
Kotek to mały myśliwy, dlatego za nim przybędzie do mieszkania należy do tego odpowiednio je przygotować. Jeśli mamy inne zwierzątka powinniśmy zawsze zadbać by nie stanowiły one zagrożenia dla nowo przybyłego maleństwa.Bezpieczeństwo - latem należy wstawiać szczelną siatkę w okno aby kotek nie wypadł lub nie wyskoczył. 
Bardzo ważne - Bukszpan i gwiazda betlejemska to dla kota rośliny trujące!!!
Te i wiele wiele innych informacji znajdujących się w tej książce zdecydowanie uświadomiło nas, że posiadanie kotka to nie taka łatwa sprawa!


Książka jest świetnym miniprzewodnikiem po najpopularniejszych rasach kotów. Interesującym opisom towarzyszą zawsze bogate materiały ilustracyjne i zdjęciowe.
 Polecamy ją zwłaszcza miłośnikom tych "włochatych kuleczek";), ale także tym którzy dopiero planują mieć kotka. 
Sami widzicie jak dziewczynki z ciekawością oglądają obrazki pod bacznym okiem Miecia ;) 
A teraz prace plastyczne Natalki inspirowane książką 🐱🐱🐱🐱


Książkę znajdziecie tutaj, chcesz zobaczyć jakie inne propozycje ma Wydawnictwo? 

Kliknij w logo http://www.wydawnictwoibis.pl/strona-glowna(1,,).aspx


19 komentarzy:

 1. Taką książkę, to i ja bym sama chętnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko o kotach biorę w ciemno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka na pewno wiele rozjaśnia przy zwierzakach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna książka 😍 A kociak bardzo podobny do naszego 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne! Niejeden dorosły skorzystałby z rad z tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ekstra książka , Julia uwielbia takie czytać 😀

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam w domu kociarzy więc książka idealna dla nich

  OdpowiedzUsuń
 8. widzę że dzieci wszystkie koty kochają:)

  OdpowiedzUsuń