środa, 18 lipca 2018

Dzikie Dzieci - czyli zabawy na łonie natury

Jakiś czas temu zapisałam nas do wyzwania "Dzikie Dzieci" - szczerze? nie wiedziałam co nas czeka ale lubię brać udział w różnych takich zabawach z dziećmi. Bardziej może realnie niż wirtualnie ..lecz pomyślałam a co tam :) może damy rade:) 
Każdego dnia na maila przychodziło inne zadanie z instrukcja i szablonami do wydruku.
W tym wpisie znajdziecie w skrócie nasze wszystkie zabawy :)

https://www.subscribepage.com/x6d4z31 - Przyrodnicze Bingo 
 Zabawa polegała na tym, aby odnaleźć w przestrzeni elementy, które znajdują się na rysunkach. Przed spacerem wydrukowałam dziewczynkom gotowy szablon, który podesłała mi Pani Kredka:)

W tym miejscu można dostosować poziom trudności do wieku dziecka. Młodsze mogły skorzystać z gotowego szablonu, a starsze mogły narysować własne pozycje na pustym szablonie lub stworzyć go samodzielnie od A - Z.


Powiem Wam co zaobserwowałam - jeszcze nigdy dziewczyny nie były tak skupione na spacerze, odkąd dostały szablony i wytłumaczyłam im co będziemy robić nasz spacer stał się obserwacją wszystkiego co nas otacza, między innymi dziewczynki zaglądały pod liście czy kamienie szukając pająków:). Rywalizacja ...kto pierwszy oczywiście musiała być:) Natalka dodatkowo odszukała szyszki i liście na drzewie:)
2 - Portret z liści
 Dziś również Pani Kredka zachęciła nas do spaceru. Tym razem wyruszyliśmy na poszukiwanie liści i kolorowych kwiatów.

Potrzebne materiały:
kartka papieru,  drukarka,  flamaster, liście, kwiaty, klej.
  Na gotowym szablonie jaki dostałam do wydruku znajdowała się buźka, którą dziewczynki miały za zadanie ozdobić liśćmi i kwiatkami znalezionymi podczas spaceru.
Prace zaczęłyśmy na kocyku, jednak wiatr nie dał nam jej tam dokończyć i musiałyśmy przenieść się do domku.


3 - Bransoletki i opaski

Potrzebne materiały:
sztywna kartka papieru, liście, kwiaty, pióra, klej, tasiemka lub gumka
Kolejny dzień zadań zaczęłyśmy jak zwykle od spaceru, na którym zgromadziłyśmy potrzebne materiały czyli kwiatki i liście. Tym razem wybrałyśmy się pieszo aż 6km:) na prawdziwe łono natury, a tam piękne dzikie kwiaty:)
Wycięłam paski z  bloku technicznego - dziewczynki wybrały swoje ulubione kolory, następnie Natalka ozdobiła końcówki nożyczkami i dziurkaczem zrobiła otwory, a ja filcowymi wstążeczkami zrobiłam zapięcia dla opasek i bransoletek.
  Teraz czas na ozdabianie pasków - dziewczynki nałożyły klej na paski i przyklejały kwiaty - każda według własnego uznania.


I czas na całość - ubrane i zachwycone efektem końcowym - tak pięknie wyglądały 💕Robiłyśmy je pierwszy raz ale na 100% nie ostatni:)
 4 - Obrazek z naturalnych materiałów
  Tutaj nie przyklejałyśmy liści, kwiatów czy piórek do kartki, tak jak miało to miejsce w przypadku portretu. Do mocowania użyłyśmy folii spożywczej. Zrobiłyśmy coś na kształt witrażu.
 Potrzebne materiały:
tektura, folia spożywcza, liście, kwiaty, pióra, taśma klejąca, kredki/pisaki.

Natalka nożyczkami obcięła pąki kwiatów, które potem umieściła na foli spożywczej.Kredkami pomalowała wycięte wcześniej przeze mnie ramki z kartonu.
  Na końcu (nie widać tego) ja owinęłam folią całość i przykleiłam taśmą klejącą.

Każda instrukcja dotycząca wykonania każdego zadania była w formie filmiku - i tu duże brawa za to dla Pani Kredki !!! Dziewczynki zawsze najpierw oglądały filmik razem ze mną - potem nawet nie musiałam im nic mówić co dalej robić. Pamiętały z filmiku i bardzo chętnie działały bo chciały mieć na przykład takie same opaski jak dzieci w filmiku ;)
5 - Tęcza
 
Potrzebne materiały:

kartka papieru, flamaster, liście, kwiaty, klej.
 Gotowy szablon wydrukowałam Paulince, a ona wykorzystując  kwiaty i liście ozdobiła tęczę na kartkach.Wyzwanie było dla nas świetną zabawą i mile spędzonymi chwilami na łonie natury - dziękujemy Pani Kredko za możliwość uczestniczenia w nim:)

https://www.subscribepage.com/x6d4z3
W wyzwaniu towarzyszyły nam produkty Bambino 


http://www.st-majewski.pl/

17 komentarzy:

 1. Idealne zabawy dla dzieci na lipcowe ulewy :) Wypróbujemy bransoletki i fryzury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły na kreatywne zabawy. Podpatrzyłam i pobawimy się z Piotrusiem :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zabawy dla starszaków!

  OdpowiedzUsuń
 4. Portret z liści i tęcza mega :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę ekstra ;) I ileż wy macie kolorów w ogrodzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy💕,oj kolorów to u babci bardzo dużo 😉

   Usuń
 6. Piękne inspiracje :) dzięki Waszemu udziałowi w zabawie u "Pani Kredki" trafiłam do Was :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obrazek z naturalnych kwiatow przepidkny. Podkradam pomysły

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały pomysł z bingo na spacerze, Nie mogę znaleźć karty obserwacji u pani kredki chciałam wykorzystać ja do zabawy z dziećmi na spacerze

  OdpowiedzUsuń