czwartek, 19 lipca 2018

Smerfuś - kolejna część komiksu o niebieskich skrzatach - Wydwanictwo Egmont


 Dziś mam dla Was kolejny komiks o przygodach znanych na całym świecie niebieskich ludzikach Wydawnictwa Egmont "Smerfuś"
W tej części znajdziemy aż cztery krótkie opowiadania :

1. Smerfuś
W magiczną noc pełni niebieskiego księżyca do wioski Smerfów przylatuje bocian i zostawia tajemniczą przesyłkę. Okazuje się, że w koszyczku spoczywa nowo narodzone smerfie dziecko! Początkowo mieszkańcy wioski są przestraszeni odpowiedzialnością za malca, nie wiedzą też, jak się nim zajmować, ale szybko wszyscy – nawet Maruda! – zakochują się w Smerfusiu. Dopiero prawdziwe niebezpieczeństwa i przeciwności losu uświadamiają Smerfom, jak ważny stał się dla nich niezapowiedziany mały gość.
2. Pracuś
Wiecie, że smerfy są szczęśliwymi istotami i żadnej pracy się nie boja? O tak:) W każdym smerfie drzemie mały pracuś np. Śpioch zrobił budzik bez dzwonka...
Zgrywus przygotowuje ciągle wybuchające prezenty..
Harmoniusz konstruuje instrumenty, chodź na każdym tak samo fałszuje...
Pewnego dnia Papa Smerf Obchodzi swoje 542 urodziny i smerfy chcą dla niego zrobić coś wyjątkowego. Czy im się to uda? kto pomoże? Pracuś? a może ktoś inny...czy Papie Smerfowi spodoba się prezent? tego dowiecie się w tej części:)


3. Wielkie malowanie
Czas na odnowienie wioski Smerfów - tak zadecydował Papa Smerf. Wszyscy wzięli się do pracy, jednak zaczęły pojawiać się problemy...nikt nie mógł zmyć farby, każdy miał jej dużo na ubraniach czy sobie dlatego Papa poszedł do Pracusia - on zawsze wymyśli coś praktycznego pomyślał...
Czy Pracusiowi się to uda? Czy ktoś jeszcze odwiedzi smerfy? Tak tak Gargamel...ale z jakim pomysłem i co zrobi? ...zapraszamy do przeczytania tej części ;-)
4. Zabawa u Smerfów
To ostatnia, a zarazem najbardziej wesoła i komiczna cześć komiksu.
Niebieskie stworki postanowiły urządzić zabawę, każdy czymś się zajął...niestety przez przeciąg przy zamykaniu drzwi wyleciało jedno konfetti i dotarło prosto do zamku Gargamela. A że Gargamel jest bystry ;) od razu załapał o co chodzi i przebrał się w strój królika....jednak jego plan nie wypalił...a dlaczego? wszystko dowiecie się z tej części:) Pełna zabawnych i śmiesznych scen książka zapewni ubaw po pachy na długie chwile:)Smerfy Komiks. Smerfuś, tom 12
Scenariusz:Peyo
Rysunki:Peyo
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3513-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Premiera: 6.06.2018


Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Już teraz możecie kupić komiks w promocyjnej cenie - Tutaj 
Polecamy:)

https://egmont.pl/

4 komentarze: