środa, 21 marca 2018

"Królik Franek" Wydawnictwa Wilga - ksiązki, które uczą prawidłowego zachowania


"Królik Franek" Wydawnictwa Wilga to seria książeczek przedstawiająca różne sytuacje, z którymi muszą niekiedy mierzyć się dzieci w wieku przedszkolnym."Królik Franek i problem krótkiego ogonka"


Franek jest dużym przedszkolakiem, który uwielbia się bawić z innymi dziećmi. Na co dzień stara się być miły i grzeczny, jednak nie zawsze mu to wychodzi, bo jak wiadomo :-)  to wcale nie jest łatwe.

 Pewnego dnia do przedszkolnej grupy Franka dołącza nowa koleżanka kotka Pusia. Pod jednym względem różni się jednak od wszystkich kotków, które Franek do tej pory poznał. To wzbudza w małym króliku niepokój.....

Początkowo zachowanie Franka względem Pusi sprawia, że robi się jej przykro.
Historia oraz pytania na końcu książeczki pozwalają na zrozumienie sytuacji i prawidłową reakcję.
Ta książeczka to świetny pomysł na rozmowę z dzieckiem, wytłumaczenie mu, że każdy z nas jest inny co w cale nie znaczny że jest gorszy czy lepszy.


 "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Franek uwielbia grę memory. Jest w tym całkiem dobry i często wygrywa. Zawsze dumnie się tym chwali, jednak jak to w życiu bywa nie zawsze się wygrywa i nadchodzi też taki dzień dla Franka. Grając z rodzicami i siostrą zaczyna przegrywać. Bardzo się tym denerwuje i zaczyna oskarżać siostrę o oszukiwanie....przegrywanie nie jest łatwe.


Na końcu książeczki znajdują się także pytania, które pozwalają na zrozumienie problemu i prawidłowa reakcję.U nas te książeczki wzbudziły wielkie zainteresowanie, i były świetnym tematem do wieczornych rozmów...oraz gier:) https://www.gwfoksal.pl/

14 komentarzy: