czwartek, 8 marca 2018

bezcenne kwiatuszki ....odbite rączki dziecka :)

 8 marca - nasze święto :) a my jako zwariowane babskie trio ;) postanowiłyśmy zrobić sobie pamiątkowe kwiatuszki. Pomyślicie dlaczego pamiątkowe? Odbite rączki czy stópki dzieci to świetna pamiątka z dzieciństwa. W naszej kolekcji znajduję się już sporo takich odbitek, pierwsze powstały jeszcze w erze "noworodkowej" dziewczynek :) i tak ten proceder ciągniemy do dzisiaj :). Jeśli chodzi już o same kwiatuszki to charakteryzują się one pięknym wyglądem - jak mogło by być inaczej skoro są wykonane z odbitek rączek naszych Skarbków :) - więc będą ozdabiać nasz dom, a potem trafią do magicznego pudełka wspomnień :)

Niezwykle prosty bukiecik, który może każdy zrobić. 

Potrzebowaliśmy:
- kolorowe kartki z bloku 
- nożyczki
- ołówek
- klej brokatowy
- klej w sztyfcie
- gumkę do mazania
- druciki kreatywne 

Tworzenie zaczęliśmy od odrysowania swoich rączek na kolorowych kartkach. Dziewczynki miały przy tym ogromną zabawę - jedna rysowała rączki drugiej i tak na zmianę.

 ↓


Gdy już je odbiły, Natalka kreatywnymi nożyczkami wycięła wszystkie odbitki,

↓ 

i mamy gotowe wycięte rączki - teraz czas na ich ozdabianie.By ładnie wyglądały i się błyszczały, dziewczynki pomalowały brzegi każdego paluszka klejem brokatowym. Niektóre miały parę kolorów - jak to stwierdziła Natalka "będą ładniejsze" :)

 ↓


Warto pozwalać dziecku na jego własne propozycje, nie raz byłam zaskoczona tym co Natalka proponowała i ponownie jej pomysł okazał się strzałem w "10" :), bo bardziej kolorowe rączki zdecydowanie ładniej wyglądały.Po nałożeniu kleju brokatowego musiałyśmy odczekać jakiś czas, by dobrze wysechł (u nas trwało to całą noc). 

Na następny dzień Natalka dokończyła kwiatuszki. Zaczęła od zawijania kreatywnych drucików, na dłuższych zielonych zawijała krótsze żółte, w celu zrobienia "jakby środka kwiatków".

↓ 


Gdy to już zrobiła na każdym zielonym druciku zabrała się za "wywijanie" listków (paluszków). Wykorzystała do tego ołówek.

  ↓
Na koniec przykleiła druciki do środka rączek i połączyła brzegi  tworząc tzw. ''kielich kwiatka'' Nasz bezcenny bukiecik gotowy:). Tak prezentuje się w całości💗💕 Zdobi nasz dom tym co najcenniejsze ;) rączkami dzieci 💟😍
Do prac wykorzystane zostały produkty Bambino. Dzięki którym w piękny i łatwy sposób możemy pokazać nasze pomysły ;)

http://www.st-majewski.pl/

11 komentarzy:

 1. Piękne kwiatki i super zabawa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudo <3 Cudowna pamiątka i ozdoba... UWIELBIAM!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Te kwiatki są genialne 😍 powiem szczerze,że my je wykorzystamy na dzień babci i dziadka 😊 wiem, wiem jeszcze daaaleeekook, ale pomysl juz jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super bardzo mnie to cieszy ze spodobały się ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super bardzo mnie to cieszy ze spodobały się ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Druciki kreatywne...pomysł na wszystko :) fajne bukieciki dla fajnych babek :)

  OdpowiedzUsuń