piątek, 16 marca 2018

"Chcę ładniej pisać" Wydawnictwa Niko ...jak kształcić rączki dziecka


Dziś opowiem Wam o książeczce ćwiczeń, która pozwoli dziecku usprawnić swoje rączki w pisaniu literek, sylab i wyrazów.
"Chcę ładniej pisać" autor Monika Kozakiewicz Wydawnictwa Niko to kolejna rewelacyjna propozycja dla dzieci zaczynających swoja przygodę z nauką pisania.
Skierowana  jest dla dzieci w wieku 5-6 lat . Jest to zbiór ćwiczeń pisania liter, sylab i wyrazów w powiększonej liniaturze na laminowanych stronach. Jak dla nas ta forma to świetny pomysł, gdyż dołączony do zestawu suchościeralny pisak z "gumką" umożliwia wielokrotne użycie i łatwe zmazywanie.

Natalka należy do dzieci, które nie przepadają za nauka literek czy cyferek... woli malować czy coś tam sobie tworzyć Ale!!!.... odkąd dałam jej do reki tą książeczkę widzę że coś się zmieniło. Co wieczór pyta - "mamo mogę popisać literki ?". Zdecydowanie mogę śmiało powiedzieć, że ta książeczka stała się jakby takim  wieczornym rytuałem. Codziennie, na spokojnie jak młodsza siostra zaśnie pisze sobie jedną stronę. 


Ważne jest zwracać uwagę na znajdujące się przy każdej literce strzałki i uczyć dziecko tego samego - by zwracało na to uwagę i zaczynało pisać każdą literkę w odpowiednim kierunku.
Tempo pracy oraz ilość powtarzanych ćwiczeń powinny być dostosowane do możliwości dziecka. Nie możemy naciskać na dziecko i zbyt dużo od niego wymagać. Pamiętajmy to są jego początki - łatwo jest zrazić do pisania przez takie nasze zachowanie. Lepiej czasem poczekać :)

Jak widzicie u nas ta książeczka sprawdza się, Natalka z przyjemnością sięga po nią i powoli w swoim tempie pisze, dlatego też polecamy i ją chwalimy:)


http://wydawnictwoniko.pl/


2 komentarze: