sobota, 18 maja 2019

Jak zgłębić u dziecka historie biblijne ? piękna, prosto napisana książka dla dzieci...

Jak przekazać dziecku w prosty, zrozumiały dla niego sposób wiedzę na temat Biblii? Jak pozwolić mu zgłębić wiedzę na jej temat ? Moim zdaniem najlepiej opowieściami Biblijnymi.
Mamy w naszej biblioteczce parę książek o opowieściach Biblijnych, jednak opisane są one w trudny dla dziecka sposób, słownictwo nie raz ja sama nie rozumiem a co dopiero niespełna 7 letnie dziecko.
Szukałam coś, co zainteresuje Natalkę właśnie w tym temacie i natrafiłam na nowość jaką są "Historie Biblijne" opracowane przez Barbarę Supeł i przepięknie zilustrowane przez Artura Gulewicza od Wydawnictwa Zielona Sowa.


Jest to przepiękna książka formatu a3, która zabierze Was do niezwykłych opowieści opartych na motywach biblijnych.
Na początku poznajemy wizję stworzenia świata zapisana w Księdze Rodzaju. Adam i Ewa są tu opisani w niezwykle dla dziecka prosty sposób.Natalce utkwił bardzo w pamięci fakt, że Ewa powstała z żebra Adama .- Mamo, ale jak to możliwe:)? Ten pierwszy rozdział to świetny temat do rozmowy z dziecka na temat pokus jakie czyhają na nas, jak diabełek nie raz nas kusi do złego. Łatwo jest poddać się mu, ale czy tak należy robić?Arka Noego to zdecydowanie dla naszej młodszej 4 latki najbardziej interesujący rozdział:) Obie kochają wszelkie zwierzątka, więc widząc podczas czytania piękne i jakże barwne ilustracje nie mogły od nich oderwać wzroku:), tym bardziej, że mają piękna arkę Noego z puzzli :) Znajdziecie ją na pierwszym zdjęciu:)


Razem z załogą arki Noego przeżyjemy historię wielkiego potopu. Dzieje narodu wybranego i jego przywódcy Mojżesza to piękna historia miłości matki do syna tak wielkiej i niebezpiecznej, która doprowadziła do jego ocalenia. Poznajemy tu faraona, który przez swój ogromy upór traci wszystko co w jego życiu najcenniejsze..syna...


Mamo jak Mojżeszowi udało się rozstąpić morze?
Dawid i Goliat - to kolejny rozdział, w którym uczymy się, że..."Nie w mieczu tkwi moja siła- powiedział Dawid- lecz w sprytnej głowie , dzielnym sercu i ufnej modlitwie..."

Mały, wątłej postawy, rudy - siódmy syn Jessego, nigdy przez nikogo nie wysłuchany, zawsze poniżany ze względu na swoją drobna urodę chłopiec o imieniu Dawid.
Co on zrobił i jak to się zakończyło, że została o nim napisana opowieść biblijna? tego dowiecie się z tego rozdziału:)Kolejna opowieść to Narodzenie Jezusa, które dziewczynki znają i często do niego wracamy:)Wraz z apostołami podążymy śladem nauk i cudów Jezusa.Dajcie się porwać niezwykłym losom biblijnych bohaterów, których znajdziecie w przepięknie zilustrowanej książce!!


Polecamy- my jesteśmy osobiście zachwycone i nie raz jeszcze po nią sięgniemy :) Już wiemy co podarujemy chrześniakowi jako prezent komunijny:) - "Historie Biblijne" 💓


http://www.zielonasowa.pl/
25 komentarzy:

 1. Moje dzieci lubią biblijne opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My polecamy "Biblijne wycieczki Zuzi owieczki" ostatnio pojawiła się u nas recenzja owego wydania. Zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No, no ciekawe :) Z tym, że Ewa zerwała zakazany owoc ( nigdzie nie ma, że to było jabłko) - naprawdę w Biblii nie pisze nic o jabłku. Nam na to bardzo ksiądz zwracał uwagę już od najmłodszych lat szkolnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. W takich klimatach nie poruszaliśmy się, ale dla zainteresowanych jak najbardziej tak. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna książeczka, my mamy biblię w obrazkach dla dzieci i moja mlodsza corka moglaby na okraglo ja czytac

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy kreatywnie spędzony czas ! Wspólne chwile są wspaniałe. Książka prezentuje się cudnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Posiadamy wspomniane 'Historie biblijne' i chętnie po nią sięgamy (y) Bardzo fajnie napisane - prostym, przystępnym językiem, dlatego warto ją mieć w swojej biblioteczce...

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy ja byłam dzieckiem dostałam przepiękną "Biblię w obrazkach dla najmłodszych". Mam ją do dziś i teraz należy już do Julka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Swego czasu moje dzieci bardzo chciały by im czytać opowieści Biblijne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas ta faza ciekawości Biblijnych zaczęła się:)

   Usuń
 10. Piotruś lubi kiedy czytam Mu Biblię. Martwi mnie tylko format książki, bo te duże zawsze są problemem- jak i gdzie je układać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas te duże zawsze najczęściej są zabierane z półki i wertowane:)

   Usuń
 11. Nie wiem jak to się stało ale jeszcze biblijnych opowieści nie mamy... Musimy nadrobić 😍

  OdpowiedzUsuń
 12. U nas sporo takich książek, bo moja mama prowadzi księgarnię katolicką, więc mamy do nich stały dostęp, ale tej jeszcze nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna książka.
  Z taką dzieci będą bardziej biegle w tematach biblijnych.

  OdpowiedzUsuń
 14. To jest nowość:) ps.ale masz fajnie:)

  OdpowiedzUsuń