sobota, 23 lutego 2019

"Remik obrazkowy i puzzle" - Alexander Toys

"Remik obrazkowy i Puzzle od Alexander Toys- to nowy wariant gry REMIK skierowany do dzieci, ale nie tylko. W tej grze zbiory grupuje się dobierając odpowiednie fragmenty obrazków we właściwej kolejności. Analiza wzrokowa skierowana jest tutaj na identyfikację detali kształtów i kolorów, które można ze sobą łączyć.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy w wieku 6+.
Zawartość pudełka :
1. Plansza
2. Puzzle - 80 szt.
3. Klepsydra - 1 szt.
4. Karty postaci - 4 szt.
5. Instrukcja
Znajdziemy tutaj dwa rodzaje gier : Gra I Remipuzzle i Gra II Gra w Puzzle.

Jeśli chodzi o grę Remipuzzle to podzielona jest ona na dwa warianty : dla początkujących i dla zaawansowanych.

Gra I Remipuzzle:
1) Wariant dla początkujących - dla 2 do 4 graczy:

Rekwizyty:
1. Plansza
2. Puzzle - 80 szt.
3. Klepsydra
4. Instrukcja

Cel gry:
Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się elementów, które losuje każdy gracz.

Przygotowanie do gry:
Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć na stole planszę tak, by była dobrze widoczna i w zasięgu ręki każdego gracza. Wszystkie puzzle należy rozłożyć na stole obrazkiem do dołu. Obok puzzli ustawia się klepsydrę. Każdy gracz losuje po 15 puzzli i układa je przed sobą obrazkiem do góry.


Przebieg gry:
Na planszy znajdują się obrazki 4 postaci, które są podzielone na 10 rzędów puzzli ( w poziomie ) w 2 kolumnach ( w pionie ).
Puzzle rozłożone na stole odpowiadają elementom zakreślonym na postaciach z planszy. Gracze chcąc pozbyć się jak najszybciej swoich puzzli mogą je umieszczać na planszy w taki sposób, aby element nakładany pokrywał identyczny fragment obrazka na planszy. Gracz może jednak wyłożyć swoje puzzle na planszę po raz pierwszy ( wyłożenie ) tylko wtedy jeśli ma co najmniej 2 puzzle, które można ułożyć w jednym rzędzie poziomo ( mogą one dotyczyć różnych postaci ale muszą być na rzędzie o tym samym numerze ) lub jeśli wyłoży co najmniej 2 sąsiadujące ze sobą puzzle w pionie ( muszą one tworzyć dwuelementowy fragment obrazka ). 

Przed rozpoczęciem ruchu należy uruchomić klepsydrę, jeśli gracz nie zdąży się wyłożyć w odmierzanym czasie, musi zabrać kolejny puzzel z rozłożonych na stole. Następnie ruch wykonuje kolejny gracz, a kolejka przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracze, którzy zdołali się już wyłożyć po raz pierwszy, mogą w następnych kolejkach dokładać już po dowolnej liczbie puzzli do tych leżących na planszy.
Dokładane puzzle nie posiadają numerów i trzeba się im dobrze przyjrzeć, by odpowiednio dopasować je do układów na planszy, jeśli gracz popełni błąd podczas dokładania ( puzzel nie będzie pasował ) to zabiera go z powrotem i za karę musi dobrać 2 spośród zakrytych puzzli.
Koniec gry i zwycięstwo:
Gra kończy się gdy jeden z graczy jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich puzzli. Ten gracz zostaje zwycięzcą.


2) Wariant dla zaawansowanych - dla 2 do 4 graczy:
Wszystkie zasady gry są takie same jak w wariancie poprzednim z tą różnicą, że minimalna liczba puzzli do wyłożenia musi wynosić 3. Puzzle dokładane do istniejących układów na planszy także muszą tworzyć co najmniej 3 elementowy układ.

Gra II PUZZLE (dla 2 do 4 graczy):

Rekwizyty:
1) Puzzle x liczba graczy:
    2 graczy - puzzle 4 postaci - 80 szt.
    3 graczy - puzzle 3 postaci - 60 szt.
    4 graczy - puzzle 4 postaci - 80 szt.
2. Karty postaci x graczy:
    2 graczy - karty 4 postaci - 4 szt.
    3 graczy - karty 3 postaci - 3 szt.
    4 graczy - karty 4 postaci - 4 szt.

Cel gry:
Celem gry jest jak najszybsze ułożenie z dobieranych puzzli obrazków wybranych postaci.


Przygotowanie do gry:
Przed rozpoczęciem gry każdy gracz otrzymuje swój obrazek ( kartę postaci ). Jeżeli w grze bierze udział 2 graczy to wybierają po 2 postacie. Jeżeli w grze jest 3 lub 4 uczestników to wybierają po 1 postaci.
Następnie wszystkie puzzle układa się na stole obrazkiem do góry w zasięgu ręki każdego gracza i miesza.


Przebieg gry:
Na dany sygnał każdy gracz stara się jak najszybciej znaleźć z rozłożonych stole puzzli te, które są częścią wybranych postaci. Znalezione puzzle układa się przed sobą tworząc obrazek. Puzzle wybiera się pojedynczo. Jeżeli wybrany element nie pasuje do obrazka, należy go odłożyć z powrotem.
Koniec gry:
Gra kończy się gdy jeden z graczy jako pierwszy ułoży swój wybrany obrazek. Ten, kto tego dokona jako pierwszy zostaje zwycięzcą.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak widzicie gra planszowa "Remik obrazkowy i puzzle" jest dość prosta w zasadach tym samym w samej grze. Jeśli chodzi o nas to zagraliśmy we wszystkie warianty jakie były możliwe i co mogę powiedzieć tak jak napisałam na początku gra jest przeznaczona dla osób w wieku 6+ i z tym się zgodzę tak połowicznie:).
U nas grały Natalka (6 lat) i Paulinka (3 lata) oraz rodzice (wiek jest owiany tajemnicą;P) i jeśli chodzi o pierwszą grę to rzeczywiście wymogi wiekowe muszą być spełnione - Natalka załapała zasady dość szybko natomiast Paulinka dokładała puzzle jak chciała wiadomo, że cały czas jej to tłumaczyliśmy i w końcu to też załapała, ale gdy zagraliśmy po przerwie parodniowej to nie pamiętała tych zasad:). Natalka natomiast pamiętała i wiedziała, że trzeba zachować zasadę poziomów i pionów i minimum 2 lub 3 elementy w zależności od wariantu.
Co do drugiej gry czyli "Gry w Puzzle" to tutaj obie dziewczynki wiedziały od razy co trzeba robić:) grają przeważnie we dwie więc losują po dwie karty postaci i układają, która szybciej ( wygrywa raz jedna raz druga - oczywiście gdy wygra Natalka to Paulinka jest zła i tak samo dzieje się w drugą stronę ale to chyba jest niestety nieuniknione :( ).
Reasumując jeśli Wasze dzieci lubią puzzle ( tak jak nasze ), a także gry planszowe z nimi związane, w których liczy się spostrzegawczość i szybkość to ta gra jest w sam raz dla Was;)
Czas gry jest dość szybki więc można zagrać parę razy w niedługim czasie, każdy przegrany może się zrewanżować dość szybko:)
Polecamy !!!

http://projektgrajmy.blogspot.com/
 

20 komentarzy:

 1. Pięknie wykonana gra.
  Widzę, że dziewczynkom bardzo się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo - wielbicielki puzzli wiec idealna dla nich:)

   Usuń
 2. Sama z chęcią zagrałabym w taką grę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne sposoby na spędzanie czasu w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że młodsze dziecko też może coś ciekawego zrobić. Bo ma niecałe 3 lata ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak,. teraz aktualnie młodsza siedzi i układa same puzzle- jak widac gra ma wielorakie zastosowanie;)

   Usuń
 5. ależ mi się przypomniały czasy młodzieńcze i gra w remika :D świetna propozycja dla dzieci...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa zabawa i ucząca wiele dzieci :-)
  Mój blog: www.dajsiezlapacksiazce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Myśle, że mój syn, który nie ma jeszcze 6 lat też by dał radę w to zagrać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zabawa i przy okazji edukacja ☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna zabawa i ciekawa forma edukacji. Z chęcią pokazałabym to moim synom

  OdpowiedzUsuń