niedziela, 20 maja 2018

Tuban- czyli duże bańki radości:)

Dzisiejszą piękną pogodę, która popołudniu wyklarowała się nam w końcu - postanowiłyśmy wykorzystać na bańkowych szaleństwach:)

Wszystkie dzieci uwielbiają bańki mydlane, a im bańki są większe tym i zabawa zdecydowanie fajniejsza.

Dzięki Tuban - firmie produkującej bańki mydlane nasze popołudnie było bajeczne:)
 Do naszych rąk trafiła nowość tzn. zestaw z ulubienicą dzieci - Świnką Peppą

 Zestaw obręcz + 2x płyn 250 ml - Świnka Peppa

 Na początku zabawy dziewczynki puszczały bańki używając standardowej formy czyli kółeczka umieszczonego w zakrętce jak to ma miejsce w przypadku większości baniek dostępnych w sklepach.

   Po chwili przyszedł czas na bardziej zaawansowane bańki;) dodam, że chwila była krótka gdyż dziewczyny nie mogły się ich doczekać, a więc tak bierzemy miskę wlewamy do niej płyn i zanurzamy w nim całkowicie obręcz.Czekamy chwilkę aż wszystko dobrze się namoczy i ... :)
zabawa gotowa:)


Sami widzicie - radość dzieci... (i nie tylko) :) mówi wszystko:)

Świetna zabawa na świeżym powietrzu, ruch oraz ćwiczenie logopedyczne - wydłużanie wydechu i jego uspokajanie.

Kiedy jest najlepsza pogoda na puszczanie baniek? 

 Kiedy jest wysoka wilgotność powietrza. Wysoka wilgotność z reguły jest w dni pochmurne, a najlepiej mgliste lub po deszczu. Kiedy jest gorąco to oczywiście wtedy też można puszczać bańki, ale będą one prędzej pękały.

  Czy należy spieniać płyn?

Nie. Jeżeli w naczyniu jest dużo piany, należy ją ściągnąć gdyż wtedy bańki będą szybciej pękały. Podobnie jeżeli mamy małą buteleczkę z płynem to użytkownicy często nią potrząsają przez co wytwarza się sporo piany i wtedy bańki gorzej wychodzą.

  Co wyróżnia płyn TUBAN?
 
Płyn TUBAN jest na rynku od niemal 10 lat. Firma TUBAN powstała z pasji, która stawia sobie za cel dawać radość, przez co świat staje się piękniejszy. Szeroki zakres działalności jaki prowadzimy w pełni zaspokaja nawet najbardziej wymagające gusta. Płyn został wielokrotnie przebadany pod wieloma kątami. Dostępny jest na kilku kontynentach w ponad 25 krajach. 

 Na zbliżający się Dzień Dziecka to idealny prezent :)


https://www.tuban.pl/

 

2 komentarze: