piątek, 18 maja 2018

Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek- Nowość Wydwanictwa Egmont

Jakiś czas temu do naszego domu trafiła nowość Wydawnictwa Egmont Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek - niezwykła książka, która nie tylko zaciekawiła Natalkę ale i całą naszą rodzinę:)


Fantastyczna książka stymulująca młode umysły do nietuzinkowego i logicznego myślenia!  
Dokładnie tak ja można opisać w jednym zdaniu a dlaczego? zaraz wszystko opowiem od początku:) 
„Cóż to był za dzień! Zaczęło się wcześnie rano – w nocy niemal nie zmrużyłem oka, bo wciąż myślałem o pewnej zagadce – no więc rano rozlega się dzwonek do drzwi, otwieram, a tam stoi głucha gosposia mojego kolegi Antona i wręcza mi list. „Mój drogi – pisał Anton – podczas wczorajszej wizyty zostawiłem u Ciebie kapelusz. Oddaj go, proszę, mojej gosposi. Serdecznie Cię pozdrawiam, Anton”. Na tym jednak list się nie kończył…” 
Tak zaczyna się książka  ...

Heinz- główny bohater-  zapamięta na długo ten dzień, który był wyjątkowo zwariowany. Wydarzyło się w nim wiele dziwnych rzeczy, w dodatku przez cały czas Heinz próbował znaleźć rozwiązanie pewnej zagadki. Chciał ją rozwiązać z pomocą przyjaciela Antona, ale jak na złość ten gdzieś przepadł. Gdy w końcu się odnalazł, to Heinz był tak zaaferowany tym, co zdarzyło się tego dnia, że z wrażenia zapomniał poprosić przyjaciela o pomoc. I zagadka nadal czeka na rozwiązanie.

Jak sami widzicie intrygująca i zabawna historia Heinza,
w której, nie dość że musimy pomóc biednemu bohaterowi rozwiązać tą nieszczęsną zagadką, to jeszcze jej autor ukrył w niej aż trzydzieści zagwozdek, które musimy rozwiązać. A autor to nie byle kto! To sam Walter Benjamin, słynny filozof! Taki z niego żartowniś, że celowo popełnił aż 15 błędów opisując historię Heinza, a na końcu postanowił sprawdzić  naszą czujność i przygotował aż 15 pytań związanych z książką.

Za wykrycie każdego błędu przyznajemy sobie  jeden punkt, a za odpowiedź na każde z pytań aż dwa punkty. Powiem Wam szczerze łatwo nie było :) Błędy Natalka wykrywała  może nie z łatwością ale szybciej niż pytania...bo one łatwe nie były :) cała rodzina główkowała:)
Jak dla nas to 
rewelacyjna książka , która wszystkich angażuje do myślenia ale i dokładnego słuchania.
Polecamy:)Autor:Walter Benjamin
Ilustrator:Marta Monteiro
Tłumaczenie:Adam Lipszyc
Oprawa:twarda
Objętość:40 stron
Format:216x285
Cena: 36,99
ISBN:978-83-281-3279-5
Grupa docelowa:8-12 lat
Premiera: 18.04.2018

Książkę możecie zakupić Tutaj - Teraz w niższej cenie:!!!! 

https://egmont.pl/

3 komentarze: