poniedziałek, 5 sierpnia 2019

"Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych" czyli Akademia Mądrego Dziecka

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki  świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Czemu o tym piszę? bo właśnie ostatnio taka seria trafiła do naszego domu. Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych 
Wydawnictwa Egmont

 Seria zeszytów przyrodniczych z zadaniami zachęca dziecko do przeprowadzenia obserwacji drzew, owadów, przyrody go otaczającej.
Jak dla nas rewelacja- obie dziewczyny od razu złapały książeczki i wertowały kartka po kartce..mamo zrobimy to? ..mamo a co to?..mamo możemy wyciąć i przykleić..?
Mając w domu dwie..a właściwie 3 bo i ja też:) miłośniczki przyrody ten zestaw to traf w 10!!! czemu? sami zobaczcie
Zestaw składa się z 4 książek w miękkiej oprawie. 
 Krótkie zadania do przeprowadzenia w terenie, ale także wycinanki i kolorowanki pozwalają utrwalić wiedzę, przekazaną na stronach.
To nie wszystko!!! te książeczki poszerzają wiedze w bardzo fajny sposób, dziecko ma za zadanie dorysować czy też samo może np. wyhodować kiełki z nasion, stworzyć wiszący ogród, poznaje czym różnią się owady od innego gatunku, czym jest drzewo, co dają nam drzewa, jak wyhodować pomidorki koktajlowe itp.. 
W wielkim skrócie opisze po kolei każdą książeczkę

"Pożywienie"
Ta książka zachęca czytelników do spojrzenia na to, co je, w inny niż dotychczas sposób. Jedzenie to codzienna czynność ..bardzo przyjemna:)
dzięki niemu żyjemy, rośniemy i się rozwijamy, a bogactwo smaków dostarcza nam wiele kulinarnych doznać.


Książka a właściwie zeszyt skupia się na pogłębieniu wiedzy na temat żywności oraz na tym . jak dokonywać odpowiednich wyborów żywieniowych.

 "Przyroda w mieście"
Książka pozwala nam poznać rośliny i zwierzęta żyjące w samym sercu miasta i spojrzeć na nie w inny niż dotychczas sposób.

Wychodzimy z domu i odkrywamy świat przyrody- coś dla nas !!!
Czy możemy wyobrazić sobie miasto w którym żyjemy, bez kwiatów, roślin czy zwierząt? 
Nam nie i dlatego odkąd zeszyt u nas zagościł nasze spacery nie są już takie zwykłe..każdym razem odkrywamy i dokładnie przypatrujemy się wszystkiemu co nas otacza:)


Ten zeszyt pomoże nam spotkać żywe stworzenia w najbardziej niepozornych zakamarkach ulic, parków a nawet budynków.

"Drzewa"
Nasza młodsza córcia uwielbia drzewa, zawsze podchodzi i patrzy jakie jest duże:) ogląda przytula nie raz się do pnia...jak to dziecko ;0 tak myślałam do czasu kiedy sama poznałam tą książkę i zaczęłyśmy ją czytać wspólnie.


Drzewa oraz krzewy i kwiaty sprawiają , że przestrzeń wokół nas jest pełna harmonii i tętni życiem. Nie raz mówi się ..żyje w harmonii z przyrodą - teraz to rozumiemy:) Bez otaczającej nas przyrody świat nie miałby barw. Nasze życie pozbawione drzew byłoby zdecydowanie uboższe i smutniejsze.
Dziewczyny bardzo lubią jesienią zbierać wszelkie kształty liści i oglądamy potem je wspólnie, próbując odgadnąć do jakiego drzewa dany liść należy. Polecamy każdemu ten zeszyt- może wtedy ludzie zrozumieją ze wycinka drzew nie jest dobrą rzeczą?


"OwadyWasze dzieci też tak kochają wszelkie ruszające się robaczki? U nas dziewczyny nie przejdą obojętnie jak zobaczą owady.  
W tym zeszycie poznamy jak wiele zwierząt żyje wokół nas. Razem ze swoimi krewniakami pająkami i wijami - owady dzielą z nami przestrzeń życiową.
Jak sądzicie? lato bez cykania świerszczy czy bzyczenia pszczół byłoby dla nas takie same? bo dla nas zdecydowanie nie!!!  
  
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to nowa edukacyjna seria Egmontu dla dzieci. Każda publikacja to:  
- solidna dawka wiedzy o środowisku naturalnym, 
- niebanalne inspiracje przyrodnicze i eksperymenty, 
- wciągające pomysły na zabawę w plenerze. 

Forma edukacyjnego zeszytu zachęca dzieci do aktywnego użytkowania i współtworzenia książeczki. Każda z nich zawiera m.in.: 
- wycinanki 
- kolorowanki 
- inspiracje do własnych rysunków, zapisków i obserwacji 

Zeszyty uczą rozpoznawać, nazywać i porządkować świat roślin, zwierząt. Wyostrzają zmysł obserwacji, wyczulają na troskę o świat wokół nas.

Polecamy !!! 

Teraz na stronie Wydawnictwa każdy zeszyt jedyne 16,09 zł


https://egmont.pl/

14 komentarzy: