niedziela, 2 grudnia 2018

"Tappi i tajemnicze bułeczki Bollego" - książka o niezwykłej przyjaźni...Wydawnictwo Zielona Sowa

Z Tappim i jego przyjaciółmi ze Szepczącego Lasu spotkałyśmy się jakiś czas temu w grze :) ---> tutaj
Dziś mamy tą ogromną przyjemność opisać Wam nowość jaką jest przepiękna książka Wydawnictwa Zielona Sowa -


 Autor: Marcin Mortka Data wydania: 2018 EAN: 9788380739086 Format: 195x240 Oprawa: Twarda Liczba stron: 48 Ilustrator: Marta Kurczewska Wiek czytelnika: 4-5 lat Seria: TAPPI

Zawiera ona 10 rozdziałów, każda opowiada o innej przygodzie przyjaciół.
 Przyjaźń w życiu człowieka jest bardzo ważna, ponieważ w najcięższych chwilach swojego życia może on liczyć na pomoc ze strony swoich przyjaciół.
Każdy z nas ma przyjaciela lub przyjaciół. To im zdradzamy nasze sekrety, to oni pomagają nam, gdy sami nie umiemy sobie poradzić.
Przyjaciel to prawdziwy skarb! Lecz nie tylko ludzie z krwi i kości mają przyjaciół. 
Tappi to wiking, a jego przyjacielem jest mały reniferek Chichotek.

Nikt w całym Szepczącym Lesie nie umie wypiekać tak smakowitych bułeczek jak Bolle. Każdego ranka cała okolica czuje ten niezwykły zapach i idzie po jeszcze cieplutkie bułeczki do karczmy. Co rano, gdy świat budził się i przecierał oczy, Chichotek i Tappi wędrowali do karczmy na ciepłe bułeczki...jednak pewnego razu karczma była zamknięta, bułeczek nie było. Przestraszony Tappi wszedł do środka, a tam Bulli leżał chory. Czy Wikingowi uda się pomóc przyjacielowi w chorobie i upiec bułeczki? Czy pozna on sekret cudownego smaku bułek karczmarza?


Chichotek marzy by kiedyś zastąpić księżyc ...takie ma dziwne marzenie, które słyszy księżyc i pozwala, by mały reniferek zobaczył jak to jest. Najpierw zachwycony Chichotek cieszy się z tego ogromnie, nie słucha co mówi do niego księżyc...Czy jednak praca księżyca jest taka fajna jak wydaje się Chichotkowi? Do czego doprowadzi wesoły renifer i czy uda się wszystko posprzątać? Czy w sklepie kupca Pasibrzucha naprawdę ktoś po nocach baraszkuje? Czy to ktoś zły? ...a może jednak nie? 

Tappi, Grzebieluszek i Chichotek dowiedzą się tego i nawet będą się wspaniale przy tym bawić;)Czy zawsze trzeba wiedzieć dokąd się zmierza? I dobrze przemyśleć drogę? Chichotek zrozumie, że przyjaźń jego i wikinga jest bardzo mocna i zawsze weselej i raźniej wędruje się z przyjacielem.


Książka pokazuje jak ważna jest w życiu prawdziwa przyjaźń, wsparcie i pomoc. Tappi potrafi dla Chichotka wiele rzeczy zrobić, tylko po to by on był szczęśliwy i nie bał się np.burzy..... " w przyrodzie wszystko jest piękne..."
Opowieści równierz uczą jak ważną role pełni w życiu przyroda. Czasem dla zabawy łamiemy gałęzie drzew...czy to dobre? 
Zdecydowanie nie. Grzebieluszek, Chichotek i Wilczek już o tym wiedzą, a Wy?


Czy ktoś, kto lubi muzykę może być zły? Tappi wie, że nie i dlatego robi Panu Wodnikowi ogromna kanapkę w podzięce za piękny śpiew nad Wodospadem Dziadka.


W przedostatnim rozdziale poznajemy panią Dziewannę, która opiekuje się dziećmi w przedszkolu w Szepczącym Lesie. Zawsze uśmiechnięta wesoła kobieta dziś przychodzi do Tappiego zasmucona i zamyślona - ale czemu?


Wszystko przez nowego chłopca w przedszkolu o imieniu Chrupek. Jest on olbrzymi, większy niż jego rówieśnicy i często im dokucza.
Pani Dziewanna nie ma już pomysłu co zrobić by chłopiec był grzeczny...nic do niego nie dociera. Czy Tappi zdoła jej pomóc?
Powiem Wam szczerze że ten rozdział wywarł na Natalce największe wrażenie. Zapytała mnie czy może wziąć książkę do przedszkola na "głośne czytanie bajek", które maja codziennie przed śniadaniem. Zapytałam ją dlaczego? Mamo może dzięki Tappiemu nasz kolega zmieni swoje zachowanie!


W ostatnim rozdziale Tappi i Chichotek próbują rozwiązać zagadkę zaginionej biblioteki. Czy uda im się ją odnaleźć? Tego dowiedzie się czytając książkę.

  
Sami widzicie jaką ogromną moc ma ta książka pełna ciepłych, mądrych i nie raz pouczających opowieści:)Książka dla dzieci od 4 roku życia.


Polecamy:)


Znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa TUTAJ
http://www.zielonasowa.pl/24 komentarze:

 1. lubię Tappiego, to fajna seria. Oliwier też chętnie po nią sięga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas pierwszy raz spotkaliśmy się z książką i jesteśmy oczarowane:)

   Usuń
 2. Ilustracje Chrupka zachwyciły mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka rewelacyjna.
  Bardzo lubimy Tappiego i także polecamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie raz widziałam książeczki z tej serii i chyba w końcu muszę dzieciom taką sprawić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my na pewno musimy zaopatrzyć się w inne części:)

   Usuń
 5. Wow jest przepięknie zilustrowana ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyne takie książki, TAPPI wymiata na całego, u nas pełne zainteresowania dobrodusznym wikingiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe propozycje. Nie jedno dziecko ucieszy się z takiego prezentu. Interesująca treść i ładna grafika. Świetne połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tappi jest świetny dopiero niedawno odkryliśmy jego książki i już jesteśmy zakochani

  OdpowiedzUsuń
 9. Te rozdziały to chyba tak idealnie by czytać po jednym na wieczór?

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. My uwielbiamy każda jaka wpadnie nam w ręce.Maja ogromna moc

   Usuń
 11. Ciekawe przygody, ładna oprawa graficzna, nic tylko czytać dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiamy Tappiego i tę część też już mamy:) Aktualnie synek zaniósł do przedszkola i Pani czyta codziennie jeden rozdział wszystkim dzieciom:)

  OdpowiedzUsuń