poniedziałek, 29 października 2018

DIY zrób to sama - Wydawnictwo Egmont i nasze broszki:)


 Najpiękniejsze rzeczy powstają wtedy, gdy wykonuje się je samemu, od serca i takie właśnie piękne i łatwe rzeczy możemy zrobić z książką "DIY zrób to sama" Marii Szymańskiej Wydawnictwa Egmont.

Autor: Maria Szymańska
Ilustrator:DaWanda
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony
Format: 200x250
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-2154-6
Grupa docelowa: +16
Premiera: 19.09.2018

Jeśli brak wolnego czasu czy umiejętności zniechęcają Cię do spróbowania zrobienia sobie czegoś samodzielnie, to dzięki tej książce przekonasz się, że jest to łatwiejsze niż myślisz. Możemy   stworzyć coś z niemal niczego i zobaczymy jak nadawać starym przedmiotom nowe kształty.

 „DIY. Zrób to sama” to zbiór 50 tutoriali i przepisów, które pokażą  jak niewiele trzeba, by doświadczyć radości tworzenia. Bogato ilustrowane instrukcje, krok po kroku przekazują wiedzę niezbędną do stworzenia wyjątkowych i unikalnych rzeczy. Z tą książką z łatwością przygotujemy aż 10 różnych kosmetyków naturalnych, jak chociażby żelki do kąpieli czy maseczka jogurtowa, a także bez problemu poradzimy sobie ze zrobieniem biżuterii.„DIY. Zrób to sama” to również 10 inspirujących pomysłów na praktyczne i ładne rzeczy do mieszkania i tyle samo propozycji odświeżenia garderoby. Dla miłośniczek oryginalnych prezentów mamy 10 inspiracji na podarunki dla najbliższych.DIY to nie tylko moda ostatnich lat, ale trend, który jest z nami od pokoleń. Szydełkowanie, robienie na drutach czy majsterkowanie to nic innego jak tak popularny w ostatnich latach handmade. Oprócz wymiaru czysto praktycznego, ma on obecnie również inne, ponadczasowe zalety. Zachęca do zdobywania podstawowych umiejętności manualnych nie tylko po to, by tworzyć swój niepowtarzalny i wyjątkowy styl, ale również zwraca uwagę na dbałość o środowisko naturalne. Warto próbować ocalać przedmioty i umiejętnie szukać ciekawych rozwiązań, kupować mniej i mniej marnować. 
-------------------------------------------------------------------------------------
Razem z córeczkami na początek przygody z tym poradnikiem postanowiłyśmy że zrobimy broszki - i je zrobiłyśmy ;)Wszystko zrobiłyśmy krok po kroku z książką, czyli z modeliny zrobiłam kształty broszki (wyrabiałam masę jakiś czas w rękach by zmiękła) i uformowałam głowę.


Z odrobiny modeliny zrobiłam nos i przykleiłam do twarzy. Teraz malowanie czyli lakiery do paznokci poszły w ruch.  Gdy już pomalowane i wyschnięte broszki są gotowe czas je utwardzić - wkładamy je do piekarnika na 15-20 minut przy temp. 110 stopni. Ostatnią rzeczą jest przyklejenie klejem na gorąco do utwardzonych broszek zapięcia.

Broszka Paulinki gotowa :) 

https://egmont.pl/6 komentarzy: