czwartek, 11 października 2018

Czytam sobie z kotylionem ..czyli nowości wrześniowe Egmont


Książki z serii Czytam sobie z kotylionem to propozycja przygotowana specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Bohaterowie serii oprowadzają po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników, przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni – czasem, jak marszałek Piłsudski – znani wszystkim, a czasem nieznani – jak bracia Jabłkowscy czy pan Bekker.

Bohaterowie książek z różnych warstw społecznych: pionierzy biznesu, budowniczowie gospodarki czy aktywiści społeczności lokalnej, przedstawiciele myśli naukowo-technicznej, artyści, policjanci, bibliotekarze – każdy uczestniczy w budowaniu wewnętrznej wolności społeczeństwa.


Koronkowa parasolka z Gdyni. Opowieść o mieścieAutor:Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Ilustrator:Izabela Kaczmarek-Szurek
Oprawa:miękka
Objętość:32 strony
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN:978-83-281-3628-1
Grupa docelowa:3-7 lat
Premiera: 26.09.2018

Tytułowa parasolka nie jest zwyczajnym przedmiotem, lecz przewodniczką czytelnika w podróży w przeszłość. Szybuje nad miastem i z jej perspektywy oglądamy Gdynię sprzed stu lat.

Unoszona przez morski wiatr ucieka kolejnym postaciom (np. Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu), a w tle trwa budowa portu i wre miejskie życie.

Przepięknie zilustrowana opowieść o mieście – Izabela Kaczmarek-Szurek, która specjalizuje się w ilustracji wydawniczej oraz plakatach, z humorem oddaje styl epoki.O Zofii, co zbierała kolory. O Zofii StryjeńskiejAutor:Angelika Kuźniak
Ilustrator:Maciek Blaźniak
Oprawa: miękka
Objętość:48 stron
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN:978-83-281-3630-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 26.09.2018

Pełna humoru i zwrotów akcji historia życia wybitnej polskiej malarki Zofii Stryjeńskiej.

Pokazuje młodym czytelnikom, z jakimi przeszkodami musiała na początku XX wieku zmierzyć się dziewczynka, a potem kobieta, która chciała realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

Poruszająca opowieść o tym, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć to, do czego się dąży, a potem dzielić się tym z innymi.


Piasek i bruk. O Romanie DmowskimAutor:Marcin Baran
Ilustrator:Maria Mazurowska
Oprawa: miękka
Objętość:48 stron
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN:978-83-281-3631-1
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 26.09.2018

Niezwykła biografia Romana Dmowskiego dla dzieci. Znany poeta i dziennikarz, Marcin Baran, przedstawia czytelnikom dzieciństwo i młodość polityka, podkreślając jego późniejszy sukces dyplomatyczny w negocjacjach przy podpisywaniu traktatu wersalskiego.

Maestro pokoju. O Ignacym PaderewskimAutor:Brygida Grysiak
Ilustrator:Jagna Wróblewska
Oprawa: miękka
Objętość:48 stron
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN:978-83-281-3632-8
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 26.09.2018

Poruszająca i pełna emocji opowieść o Ignacym Paderewskim – pianiście, polityku i społeczniku. Młody czytelnik dowie się z niej wiele o dzieciństwie Paderewskiego. Książka pokazuje, że o kraj można walczyć nie tylko z karabinem w ręku, lecz także angażując się w działalność dyplomatyczną. Autorka, dziennikarka i reportażystka, z zaangażowaniem i wrażliwością opowiada o tej ważnej postaci dla polskiej historii. Oszczędne ilustracje stanowią subtelne tło opisywanych wydarzeń."...Paderewski dobrze wiedział, że nie zawsze się wygrywa. Że czasami trzeba przegrać, żeby wiedzieć jak to jest.I żeby iść dalej silniejszym..."

Seria Czytam sobie z kotylionem wyrasta z serii Czytam sobie, której najważniejszą misją jest zarażanie dzieci miłością do samodzielnego czytania, a przez to – samodzielnego myślenia.

Polecamy:)

6 komentarzy:

 1. Co do pierwszej propozycji to niestety obecny rząd obrzydził mi polski patriotyzm.
  Natomiast bardzo podoba mi się pomysł wydania książki o malarce Zofii Stryjeńskiej. Warto wydawać pozycje na temat ważnych w historii kobiet, aby pokazać dziewczynkom, że mogą osiągnąć wiele w życiu, a chłopcom, że dziewczynki nie są w żadnym razie gorsze od chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy książeczki,a zwłaszcza z takimi pięknymi ilustracjami, ale tych pozycji nie znamy. Może znajdę w bibliotece?

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki jak najbardziej na tak. Bardzo lubimy tę serię, a Filip dość często po nie sięga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam się ze uwoelbiam dzisiejsze książeczki dla dzieci, chętnie przeglądam i kupuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy kilka książek z tej serii, jest bardzo ciekawa - uczy czytać i często porusza ważne tematy.

  OdpowiedzUsuń