poniedziałek, 11 czerwca 2018

Franciszek- Papież tysiąca uśmiechów - nowość Wydawnictwo Wilga

 Niedawno do naszego domu trafiła nowość Wydawnictwa Wilga - Franciszek - Papież tysiąca uśmiechów- piękna, wciągająca opowieść o Franciszku, który uchodzi za jednego z najbardziej serdecznych i zabawnych papieży w historii!


Szczerze powiem nie spodziewałam się biorąc ją do reki, że aż tak mnie porwie:) a jednak:) przeczytana cała jednym tchem - innej opcji nie było, gdyż przewracając kolejne strony byłam tak zaciekawiona i wzruszona opisaniem jego postaci, życia i tym co przeszedł a przede wszystkim jakim jest wspaniałym człowiekiem.

Książka jest swego rodzaju podróżą po życiu  Ojca Świętego, od chwili gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aries, aż do dzisiaj, gdy cały świat mówi o efekcie Franciszka. W te drogę wyruszył z babcią, dziadkiem, i rodzicami.


Jorge uwielbia spędzać czas z babcią Rosą za która przepada.Gdy wiele , wiele lat później zastaje papieżem Franciszkiem spotyka się z pytaniem?
- Kto jest najważniejszą osoba w życiu Waszej Świętobliwości?
- Moja babcia - odpowiada bez wahania 

" Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. Jeśli chcesz być nadzieja przyszłości, musisz przejąc pochodnię od swojego dziadka i babci"


"Jeśli zło jest zaraźliwe, to i dobro jest takie .Dajmy się więc zarazić dobrem i roznosić je dalej"

Efekt Franciszka ? co to takiego?
Szeroki uśmiech, uścisk dłoni, pocałunek w czoło - takimi prostymi gestami chwycił za serca nie tylko Rzymian, ale i wiernych ze wszystkich kontynentów. Nie tylko gestami ale również postawą i sposobem bycia.
"Mój kościół będzie kościołem ubogich i dla ubogich"- powiedział już pierwszego dnia pontyfikatu
To i tam narodził się efekt Franciszka. Dostrzeżono go najpierw we Włoszech, a potem rozlał się na cały świat.
Papież zwyczajnie daje dobry przykład  a ludziom się to podoba :)
Zapełniają się kościoły na niedzielna mszę świętą, ludzie częściej się spowiadają... i wiele wiele innych rzeczy.
Każdy znajdzie swój własny powód  i z przykładu Ojca Świętego Franciszka weźmie coś dla siebie i czyni to.
Dla mnie osobiście chęć dzielenia się z innymi, jest czymś ważnym i tego uczę córeczki.


Dzieci kochają  Ojca Świętego i z niecierpliwością czekają zawsze na spotkanie z nim a on zawsze chętnie do nich przychodzi.
To właśnie on, jeszcze w Buenos Aires ułożył specjalna modlitwę dla dzieci i nazwał ją "Modlitwą pięciu palców" jest prosta i łatwa do zapamiętania i bardzo skuteczna mówi sam autor;).
Można ją odmawiać wszędzie  w domu, szkole, pracy, na spacerze , na boisku czy w podróży i oczywiście w kościele:)
Najpierw wyciągamy przed siebie  kciuk, czyli palec najbliżej siebie i modlimy się za tych którzy są najbliżej nas i kochamy ich najbardziej.
Każdy ma własną listę, jest na niej mama, tata, babcia, siostra,brat, dziadzio czy wujek... itd
Używając palca wskazującego modlimy się za nauczycieli, wychowawców, lekarzy - za wszystkich którzy nas uczą, wychowują i leczą - żeby zawsze kierowali się mądrością i dokonywali słusznych wyborów.
Najwyższy z palców, palec środkowy niech posłuży za tych którzy są liderami, mają władzę.Żeby ja sprawowali kierując się mądrością.
Teraz pora na palec serdeczny, który jest najsłabszym palcem- módlmy się za słabszych, chorych i tych którzy potrzebują pomocy 
Zostaje jeszcze palce mały - tego używajmy prosząc o Boża łaskę dla siebie:)


Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do rodzinnych rozmów o życiowych zasadach. Edukuje, uczy bezpretensjonalnego sposobu bycia, a podczas lektury łączy całą rodzinę – bo jest równie ciekawa dla dzieci, jak i dorosłych.


Teraz możecie zakupić książkę w cenie promocyjnej- znajdziecie ja tutaj 

https://www.gwfoksal.pl/

6 komentarzy:

 1. Książka jest bardzo ciekawa.
  Również polecamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna .Modlitwa 5 palców mnie zachwyciła

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama chętnie zajrzę do tej książki. Zaciekawiła mnie Modlitwa 5 palców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam:) ja jestem nia zachwycona teraz książeczka powędrowała do bratanicy i tez czyta i mówi że jest bardzo ciekawa;)

   Usuń