poniedziałek, 30 września 2019

Czytam sobie Eko- jak pokazać dziecku, że już od najmłodszych lat to on decyduje o zasobach naturalnych świata....


Czytam sobie EKO to książki do nauki czytania, w których szczególna rola przypada tematyce związanej z ochroną środowiska i tak zwaną inteligencją ekologiczną. To uwrażliwienie na stan
natury i jej zasobów jest w dzisiejszym świecie już nie tylko ważne – jest odpowiedzialnością każdego człowieka, małego i dużego.
 A za to, czy młodzi ludzie zdobędą tę wrażliwość – odpowiadamy my dorośli.


 Nowości Wydawnicze Egmont'u
Czytam sobie EKO to nasz wkład wbudowanie podwalin lepszego świata przez edukację młodego czytelnika i dostarczanie mu nie tylko narzędzia do zdobycia kluczowej umiejętności czytania, ale także rozwinięcia świadomości tego, co dzisiaj oznacza wspólna odpowiedzialność człowieka za środowisko i przyszłość Ziemi.

Wielki skarb.
Poziom 1 
Woda to coś oczywistego. Jest w kranie, w butelce, w wannie i kałuży. Do niedawna wydawało nam się, że jest i będzie zawsze. Teraz wiemy już, że zasoby czystej wody mogą się kiedyś skończyć. Co możemy zrobić, by nie zabrakło nam tego cennego skarbu?


Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura.


 Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii!Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo.

Kim jest inspektor Maskonur? To specjalista do spraw plastikowych torebek, słomek, butelek i innych śmieci. Każdego ranka patroluje wyspę. Wie, ile złego może zrobić plastikowa pułapka. A zna je wszystkie. Jego ptasi przyjaciele wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć.
Po powrocie z Ameryki Baba Jaga postanawia zmienić swoje życie.


 Powiększa więc swój ogródek i zakłada poletko roślin leczniczych. Kupuje też komputer. 
Tymczasem z lasu zaczynają znikać drzewa, a okolicznym mieszkańcom zaczynają się śnić koszmary. Czy ma z tym coś wspólnego Duch Puszczy?Jak widzicie cała seria jest rewelacyjna, pomaga dziecku zrozumieć jak należy postępować w życiu, ale i przypomina nam dorosłym byśmy o tym nie zapomnieli !!!https://egmont.p


16 komentarzy:

 1. Muszę coś takiego ogarnąć bratankowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki rewelacyjne.
  Filip bardzo je polubił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki są super. Moje dzieci chodzą do przedszkola hołdującego ekologii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne są takie książeczki do nauki czytania. Mamy ich kilka, ale z tą tematyka jeszcze się nie zetknęliśmy. Świetne połączenie edukacyjne, na pewno warto mieć je w biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warto warto- od małego uczyc dzieci na co zwracaż uwagę

   Usuń
 5. Córka szlifowała swoje umiejętności czytania na tej serii książek, są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne! Kilka pozycji "ekologicznych" przerabialiśmy, ale żadnej z powyższych nie widziałem. A wyglądają fantastycznie. Szczególnie o maskonurach ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie są takie edukacyjne książeczki

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastycznie, że powstają takie książki, jak bardzo świat ich potrzebuje, od najmłodszych lat warto wpajać poszanowanie przyrody i podkreślać, jak ważnym jest, aby każdy z nas coś dla niej robił.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie też właśnie wylądowała recenzja, a wśród nich m.in. Eco. Jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialne propozycje, które świetnie sprawdzą się w większości domów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Seria jest fantastyczna - mamy sporo książeczek w domu i z czystym sumieniem polecamy (y)

  OdpowiedzUsuń