wtorek, 25 czerwca 2019

"Najpiekniejsze Baśnie "- zbiór pięknie zilustrowanych baśni, które zachwycą nie tylko najmłodszych czytelników....

Ci, którzy czytają nas wiedzą, że uwielbiamy wspólne codzienne czytanie. Nie ma dnia, by książki nam nie towarzyszyły. Dziewczynki nie zasną bez bajki na dobranoc- najpiękniejsze jest to, że one same wyciągają po książki ręce i domagają się ich każdego dnia!
Zauważyłam, że wspólne czytanie oddziałuje z niezwykłą siłą na nie, łączy we wspólnocie przeżyć tego, kto czyta i tego, kto słucha - to jest pierwsza rola książek- budowanie mostów między pokoleniami, łączenie we wspólnocie przeżyć, śmiechu i wzruszeń.

Dzisiaj pokażemy nowość od Wydawnictwa Zielona Sowa -
"Najpiękniejsze baśnie" to zbiór  pięknie zilustrowanych baśni, które zachwycą nie tylko najmłodszych czytelników.Zawierają trzynaście ponadczasowych baśni, takich jak: Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu, Muzykanci z Bremy, Paluszek, Piękna i Bestia, Siedem kruków, Słowik, Stoliczku, nakryj się, Śpiąca królewna, Trzy małe świnki, Wilk i siedem koźlątek, Złota rybka.

Poznamy brzydkie kaczątko, które przeżyje mnóstwo smutnych rzeczy na swojej drodze ale... okaże się pięknym łabędziem. Czego nauczy Was ta baśń? Jak sądzicie? Nas nauczyła, że nie można oceniać ludzi po wyglądzie, odtrącać innych, a przede wszystkim należy każdemu, kto potrzebuje pomóc .


Jedną z baśni, która wywarła na dziewczynkach najmocniejsze emocje to "Dziewczynka z zapałkami".
 Opowieść o biednej dziewczynce, która w dniu wigilii - najpiękniejszego dnia dla nas chrześcijan stała na ulicy, podczas okropnego zimna..."stąpała ostrożnie po zlodowaciałym bruku..biedna...nie miała butów...Każdy krok bolał ją bardzo , jakby stopy przeszywały jej tysiące ostrych igieł...w skostniałych rękach dziewczynka niosła zapałki, miała je sprzedać dzisiejszego wieczoru, by w ten świąteczny czas przynieść do domu chodź kawałek grosza. Jej ojciec zakazał pokazywać się w domu bez pieniędzy..
Jak myślicie jak zakończy się ta piękna wzruszająca baśń? powiem, że u nas wywołała aż łzy...


 Wraz z Piękną zamieszkamy na zamku przerażającej Bestii, która okaże się ...no właśnie kim?;) Posłuchacie na dworze cesarza jak niesamowicie śpiewa słowik.
 Poznacie niezwykłych muzykantów z Bremy, którzy przez swój spryt i wiarę w marzenia pokonali zbójów.
Przeżyjecie niesamowite przygody w towarzystwie chłopca nie większego od palca...tak tak Paluszek pokaże Wam, że wielkość człowieka nie mierzy się w centymetrach, tylko w wielkości serca, sprycie i wiary:)Dowiecie się, co zrobiły świnki, by schronić się przed złym wilkiem. Czy ciężka praca opłaca się? czy budowanie  mocnych fundamentów to podstawa zbudowania dobrego domu?


 Sprawdzicie, jakie życzenia rybaka i jego żony spełniła złota rybka.Czy zachłanność i ciągłe niezadowolenia prowadzi do dobrego?Jeśli dziecko będzie obcowało z pięknymi książkami, takimi, które pokrywają i zachwycają , które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami skłaniającymi do refleksji, wówczas będzie wzrastało w żywiole prawdy, piękna, i dobra, a przede wszystkim będzie szczęśliwe-Tą książkę polecamy szczególnie - właśnie ze względu na te powyżej wymienione aspekty, które posiada.

http://www.zielonasowa.pl/


20 komentarzy:

 1. Idealna książka dla każdego dziecka. Większość baśni jest mam znane

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka :) piękne ilustracje. Mamy już kilka wydań tych bajek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie baśnie to już klasyka - a ilustracje faktycznie piękne i wcale nie kiczowate :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znaleźć dobrze wydane klasyczne baśnie to nie lada sztuka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje w dzisiejszych czasach przepych wszystkiego ale..Zielona Sowa nigdy nas jeszcze nie zawiodła zawsze ich książki wywołują u nas ogrom radości:)

   Usuń
 5. Klasyczne baśnie zawsze mile widziane. Moja córka cały czas chętnie wraca do podobnych historii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas ostatnio to najbardziej lubiane bajki na dobranoc:0

   Usuń
 6. Wchodzenie w świat baśni to wielka przyjemność, w każdym wieku. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam baśnie i klasyka jest czytana u nas od zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie pięknie zilustrowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) zdecydowanie najpiękniejsza klasyka jaka mamy w domu:)

   Usuń
 9. Piękne ilustracje. A baśnie są cudowne

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że same chcą bajek. Obserwuję Was i Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń